Եկեք ընտրենք խաղաղ աշխատանքը, լուռ կառուցելը. Արթուր Վանեցյանի ուղերձը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Պատիվ ունեմ» դաշինքի նախընտրական ցուցակը գլխավորող, Ազգային անվտանգության նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը հունիսի 20-ին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին ընդառաջ հանդես է եկել հայ ժողովրդին ուղղված ուղերձով: «Արմենպրես»-ը ներկայացնում է Արթուր Վանեցյանի ուղերձը:
«Վաղը չէ մյուս օրը եկեք դուրս նետենք պարտվածին մեր միջից ու ընտրենք գալիք հաղթանակները: Եկեք մերժենք սուտը և ապրենք մարդավայել, իրար հարգելով:
Եկեք հանենք մեր կյանքից չընդհատվող խելագարությունը ու մի պահ հանգիստ հասկանանք՝ ոնց ենք դուրս գալու այս ավերակներից:
Հայաստանցիներ, դուք չե՞ք հոգնել աղմուկ-աղաղակից, թքախառը ճղճղոցներից, այս փնթի հարայ-հրոցից դուք չեք զզվե՞լ:
Եկեք լռեցնենք գժվացնող աղմուկն ու ընտրենք խաղաղ աշխատանքը, ընտրենք լուռ կառուցելը և հանգիստ մեր շահերն առաջ տանելը:
Եկեք լավ ապրելու մասին այս հեքիաթները տանք հեքիաթասածի գլխին ու խելքով իրական լավ կյանք ստեղծենք բոլորի համար:
Եկեք շրջենք ամբարտավան, դատարկ անկարողների էջը և ընտրենք պրոֆեսիոնալիզմը, համեստությունը և աշխատասիրությունը
Սիրելի՛ հայրենակիցներ, դուք չե՞ք սարսափում անպաշտպան լինելու այս մշտական զգացումից։ Ո՞նց ենք մեր զավակներին մեծացնելու, մեր ծնողների հանգիստն ապահովելու այս անտերության մեջ, թշնամու հետ միջանցիկ սահմանների ու մայրաքաղաքի կենտրոնում զինված ռազբորկաների պայմաններում:
Եկեք իրենց աթոռներից դուրս շպրտենք մեր անվտանգությունը քարուքանդ արածներին ու նորից մեր երկիրը դարձնենք աշխարհի ամենաապահովներից մեկը:
Եկեք ռադ անենք մեր բանակի ողնաշարն իրենց բթամիտ կապիկություններով ջարդողներին ու կրկին դարձնենք մեր սահմաններն անառիկ, իսկ հայրենիքի պաշտպանին՝ հպարտ ու բացճակատ
Եկեք երեք տարում ծերացած, կռացած, արցունքն աչքերին ու վերքերից արնահոսող մեր տունը, մեր հայրենիքը, մեր Հայաստանը փրկենք, նա մեզ երբեք առիթ չի տվել իր հետ այսպես վարվելու։ Մեծ աշխարհի մեր փոքր անկյունը սա է, մեր տունը սա է, մերը միայն սա է։ Եկեք վերադարձնենք մեր ժպտացող, մեր ջերմացնող, մեր երիտասարդ Հայաստանը՝ մեր սերը, մեր օջախը, մեր պատիվը։ Խնդրում եմ ձեզ:
Վաղը չէ մյուս օրը մերժեք կապիտուլյանտին, ընտրեք թիվ 6 քվեաթերթիկը, «Պատիվ ունեմ» դաշինքը։ Ընտրեք, որ միասին, իրար օգնելով կարողանանք փրկվել:

Давайте выберем мирную работу, и будем молча строить: послание Артура Ванецяна
Бывший директор Службы национальной безопасности Артур Ванецян, возглавляющий предвыборный список блока «Честь имею», в преддверии внеочередных парламентских выборов 20 июня обратился к армянскому народу. «Арменпресс» представляет послание Артура Ванецяна.
«Послезавтра давайте выбросим из себя проигравшего и выберем грядущие победы. Давайте отвергнем ложь и будем жить достойно, уважая друг друга.
Давайте избавимся от непрерывного безумия нашей жизни и на мгновение успокоимся и поймем, как нам выбираться из этих руин.
Люди Армении, Вам не надоел этот шум-гам, эти крики, вам не противно все это?
Давайте заглушим этот безумный шум и выберем мирную работу, выберем тихое строительство, тихое продвижение наших интересов.
Давайте эти сказки о благополучной жизни вернем сказочнику и с умом создадим настоящую хорошую жизнь для всех.
Перевернем страницу заносчивых, пустых неумех, и выберем профессионализм, скромность и трудолюбие.
Дорогие соотечественники, Вам не страшно от этого постоянного чувства беззащитности? Как мы будем растить наших детей, как обеспечим спокойствие родителей в таких условиях.
Так давайте уберем тех, кто разрушил нашу безопасность, с их постов и снова сделаем нашу страну одной из самых безопасных в мире.
Давайте костяк нашей Армии и наши границы снова сделаем неприступными, а Защитника Родины гордым, и с открытым лбом.
Спасем наш Дом, нашу Родину, нашу Армению, которая состарилась, согнулась за три года, со слезами на глазах и с ранами, она никогда не давала нам поводов так относиться к ней. Это наш маленький уголок большого мира, это наш Дом, только наш. Вернем нам наши улыбки, наше тепло, нашу молодую Армению, нашу любовь, наш домашний очаг, нашу честь. Пожалуйста!
Послезавтра откажитесь от капитулянта, выберите бюллетень № 6  блока «Честь имею». Выбирайте так, чтобы вместе, помогая друг другу, мы смогли бы спастись.