Եվրո-2020. Իտալիան հաղթեց Շվեյցարիային և դուրս եկավ 1/8 եզրափակիչ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնության A խմբի երկրորդ տուրի երկրորդ խաղում Իտալիան մրցեց Շվեյցարիայի հետ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Հռոմի Օլիմպիական մարզադաշտում կայացած խաղի առաջին կեսի 18-րդ րոպեին Իտալիան կարող էր առաջ անցավ հաշվի մեջ: Անկյունայինի խաղարկումից հետո Կելինիին ձեռքով գնդակն ուղարկել էր մրցակցի դարպասը: Մրցավարները չհաշվեցին գնդակը: Բայց Իտալիան րոպեներ անց, այնուամենայնիվ, կարողացավ առաջ անցնել հաշվի մեջ: 26-րդ րոպեին աչքի ընկավ Լոկատելին: Երկրորդ կեսում իտալացիները պահպանեցին իրենց տարածքային առավելությունը և 52-րդ րոպեին դուբլի հեղինակ դարձավ Լոկատելին: Խաղ ավարտին մոտ Իտալիան խփեց նաև երրորդ գնդակը: Հեռահար հարվածով աչքի ընկավ Իմոբիլեն:
Իտալիա-Շվեյվարիա` 3:0:
Երրորդ տուրում` հունիսի 20-ին, Ուելսը կմրցի Իտալիայի, իսկ Թուրքիան Շվեյցարիայի:  A խմբի առաջատարը 6 միավորով Իտալիան է: Երկրորդ տեղում Ուելսն է 4 միավորով: 1 միավոր ունի Շվեյցարիան: Թուրքիան խմբի հետնապահն է` միավոր չունի:

Евро-2020: Италия обыграла Швейцарию и вышла в 1/8 финала чемпионата Европы
Как сообщает «Арменпресс», на 18-й минуте первой половины игры, прошедшей на Олимпийском стадионе в Риме, Италия смогла вырваться вперед. После углового удара Джорджо Кьеллини рукой отправил мяч в ворота соперника. Судьи мяч не засчитывали. Но спустя несколько минут Италии все же удалось вырваться вперед. На 26-й минуте отличился Мануэль Локателли. Во втором тайме итальянцы сохранили свое территориальное преимущество. На 52-й минуте Локателли оформил дубль. К концу игры Италия забила и третий гол. Дальним ударом отличился Чиро Иммобиле.
Матч Италия-Швейцария завершился со счетом: 3:0.
В третьем туре 20 июня Уэльс будет соревноваться с Италией, Турция со Швейцарией. Лидером группы А является Италия с 6 очками. На втором месте Уэльс с 4 очками. Швейцарич имеет 1 очко. Турция замыкает группу, у нее нет ни одного очка.