Եվրո-2020. Ֆրանսիան նվազագույն հաշվով հաղթեց Գերմանիային
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնությունում պայքարը սկսեցին «մահվան խմբի»` F խմբի հավաքականները` աշխարհի ներկա և նախկին չեմպիոնները` Ֆրանսիան և Գերմանիան:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ`  Մյունխեն քաղաքի համանուն մարզադաշտում կայացած խաղի առաջին կեսի մեկնարկում թիմերի փոփադարձ գրոհներ էին կազմակերպում: Հանդիպման 20-րդ րոպեին Ֆրանսիայի գրոհներից մեկի ժամանակ Հյումելսը փորձելով չեզոքացնել գրոհը` գնդակն ուղարկեց սեփական դարպասը: Գերմանիային առաջին կեսում այդպես էլ չհաջողվեց հետ բերել կորցրածը և թիմերն ընդմիջման գնացին ֆրանսիացիների նվազագույն առավելությամբ:
Երկրորդ կեսի մեկնարկում Ֆրանսիան առավել սուր էր գրոհում: Սակայն տարածքային առավելությունը գերմանացիների կողմն էր: Ֆրանսիան օգտագործեց արագ հակագրոհներից մեկը, որի ժամանակ Կարիմ Բենզեման դարձավ գոլի հեղինակ, սակայն մրցավարն արձանագրեց խաղից դուրս իրավիճակ:

Евро-2020: Франция с минимальным счетом обыграла Германию
На чемпионате Европы по футболу в борьбу вступили команды группы F, которую окрестили «группой смерти». Сыграли действующий и бывший чемпионы мира - Франция и Германия.
Как сообщает «Арменпресс», в начале первой половины игры, которая проходила в Мюнхене, на одноименном стадионе, команды вели обоюдные атаки. На 20-й минуте матча во время одной из атак французов Матс Хуммельс, пытаясь нейтрализовать атаку, отправил мяч в свои ворота. Германии в первом тайме не удалось сравнять счет, команды ушли на перерыв с небольшим преимуществом французов.
В начале второго тайма Франция атаковала острее. Однако территориальное преимущество было на стороне немцев. Франция применила одну из быстрых контратак, во время которой Карим Бензема забил гол, однако арбитр зафиксировал офсайд.