Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց հունիսի 17-ին համապետական հանրահավաք անցկացնելու մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության նախընտրական ցուցակը գլխավորող, ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը հունիսի 17-ին, ժամը 20:00-ին Հանրապետության հրապարակում համապետական հանրահավաք և երթ է անելու: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը` այս մասին Փաշինյանը հայտարարեց Սիսիանի բնակիչների հետ հանդիպման ժամանակ:
«Սա անում ենք հատուկ, որովհետև պարտված ուժը, որը արդեն գիտակցում է, որ ջախջախիչ պարտություն է կրելու, ընտրություններում ուզում է ոստիկանության «դուբինկաների» տակ ընկնել, որպեսզի հետագայում ընտրությունների լեգիտիմության վրա ստվեր գցի: Մենք, այս հանգամանքը հաշվի առնելով, նրանց այդ հնարավորությունը չենք տալու»,- ասաց Փաշինյանը:
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատարը հայտնեց նաև, որ հունիսի 18-ին ինքը ուղիղ զրույց և խոսակցություն կունենա Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդի հետ, թե ինչ ձևաչափով՝ չմանրամասնեց։

Никол Пашинян объявил, что 17 июня проведет всенародный митинг
Возглавляющий предвыборный список партии “Гражданский договор”, исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян заявил, что партия “Гражданский договор” 17 июня в 20:00 на площади Республики проведет общегосударственный митинг и шествие. Как передает «Арменпресс», об этом Пашинян заявил на встрече с жителями Сисиана.
“Мы делаем это специально, поскольку проигравшая сила, которая уже осознает, что на выборах потерпит сокрушительное поражение, хочет попасть под дубинки полиции, чтобы в дальнейшем бросить тень на легитимность выборов. Мы, учитывая это обстоятельство, не предоставим им такой возможности”, - заявил Пашинян.
Исполняющий обязанности премьер-министра  сообщил также, что 18 июня у него состоится прямая беседа и разговор с народом Республики Армения, в каком формате - он не уточнил.