«Պատիվ ունեմ» դաշինքն ամրապնդելու է ՌԴ-ի հետ դաշնակցային հարաբերությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ անվտանգության ապահովումը «Պատիվ ունեմ» դաշինքի համար ունի ամենաառաջնային նշանակություն: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հունիսի 12-ին հրավիրված ասուլիսի ընթացքում հայտարարել է «Պատիվ ունեմ» դաշինքի անդամ Վարդան Ոսկանյանը:
«Մենք գնալու ենք ՀՀ-ի հզորացմանն՝իր անվտանգային բոլոր կառույցներով հանդերձ: Երկրորդ ուղղությունը՝միջազգային գործընկերների հետ կապերի խորացումն է»,-նշել է Ոսկանյանը:
Նա ընդգծել է, որ «Պատիվ ունեմ» դաշինքն ամրապնդելու է ՌԴ-ի հետ դաշնակցային հարաբերությունները: Ոսկանյանի խոսքով՝  հայ-ռուսական հարաբերությունները պետք է վերածել գործընկերային այնպիսի նոր հարաբերությունների, որտեղ Հայաստանը կլինի ընկալելի, վստահելի գործընկեր:
«Հայ-ռուսական հարաբերություններում առաջացել են նոր տիրույթներ: Ռուսական խաղաղապահների ներկայությունն Արցախում ապահովում է հայ բնակչության անվտանգությունն ու զսպում՝ թուրք-ադրբեջանական դաշինքի ցեղասպանական գործողությունների որևէ հեռանկար»,-նշել է նա:

Блок «Честь имею» будет укреплять союзнические отношения с Россией
Как передает Арменпресс, об этом на пресс-конференции 12 июня заявил член блока «Честь имею» Вардан Восканян.
«Мы будем укреплять Армению —со всеми ее структурами безопасности. Второе направление — это углубление связей с международными партнерами», - сказал Восканян.
Он подчеркнул, что блок «Честь имею»укрепит союзнические отношения с Россией. По словам Восканяна, армяно-российские отношения должны превратиться в новое партнерство, в котором Армения будет воспринимаемым  и надежным партнером.
«В армяно-российских отношениях появились новые пространства. Присутствие российских миротворцев в Арцахе обеспечивает безопасность армянского населения и пресекает  любые перспективы геноцидальных действий  со стороны турецко-азербайджанского альянса», - сказал он.