EURO 2020-ի ընթացքում UCOM-ի բաժանորդները կմասնակցեն uMeter քվեարկություն- խաղարկությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մինչև հուլիսի 11-ը EURO 2020 ֆուտբոլային առաջնության ընթացքում Ucom-ի շարժական հեռախոսակապի և ֆիքսված ծառայությունների բաժանորդներն անվճար կմասնակցեն uMeter քվեարկության-խաղարկությանը՝ ուղարկելով իրենց կարծիքը սպասվող խաղերի արդյունքների վերաբերյալ։ Քվեարկությանը մասնակցած բաժանորդները ձեռք են բերելու նվեր ստանալու հնարավորություն՝ 200 ֆուտբոլային գնդակներից, 60 անլար ականջակալներից և 60 լիցքավորիչ սարքերից (power bank) մեկը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին «Յուքոմ» ՓԲԸ մամուլի ծառայությունից, շարժական հեռախոսակապի բաժանորդները կարող են մասնակցել uMeter քվեարկություն-խաղարկությանը SMS խաղարկության միջոցով՝ 2020 կարճ համարին ուղարկելով uMeter բանալի բառը, ստանալով կարճ հաղորդագրություններ և ամեն օր կարծիք հայտնելով SMS-ում նշված հաջորդ օրվա խաղերից մեկի վերաբերյալ։ Խաղարկության բոլոր SMS-ներն անվճար են:
«Քանի որ Ucom-ը Արմենիա TV-ի հեռարձակման գործընկերն է ՈՒԵՖԱ ԵՎՐՈ 2020-ի ցուցադրման շրջանակներում, լինելու են խաղեր, որոնք հեռարձակվելու են բացառապես Արմենիա Պրեմիում հեռուստաալիքի եթերում, որը հասանելի է Ucom հեռուստատեսային ծառայության բոլոր բաժանորդներին։ Ի դեպ, ֆիքսված ծառայության բաժանորդները կարող են քվեարկել Ucom TV ֆեյսբուքյան էջի Messenger Chatbot-ի միջոցով։ Յուրաքանչյուր օր Ucom TV ֆեյսբուքյան էջում կտեղադրվի հրապարակում հաջորդ օրվա խաղերից մեկի վերաբերյալ և Ձեզ ընդամենն անհրաժեշտ կլինի մրցութային հրապարակման նկարագրությունում նշված հղումով անցնել նամակագրության բաժին, սեղմել Get Started, ընտրել առաջարկվող տարբերակներից մեկը և տրամադրել Ucom ֆիքսված ծառայության Ձեր ID-ն», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը։
Ըստ աղբյուրի՝ Ucom-ը կհավաքագրի իր բաժանորդների SMS և ֆեյսբուքյան քվեարկության արդյունքները, այնուհետև խաղի օրը կներկայացնի դրանք Ucom TV-ով և Ucom TV ֆեյսբուքյան էջում՝ uMeter ինտերակտիվ ցուցիչի միջոցով: Այն ցույց կտա, թե ինչպես են բաշխվել Ucom-ի բաժանորդների ձայները։
Ընկերությունից հայտնում են, որ քվեարկությանը միացած բոլոր բաժանորդները կմասնակցեն յուրաքանչյուր ուրբաթ օրն ացկացվող խաղարկությանը, որի ընթացքում պատահականության սկզբունքով կընտրվեն 80 հաջողակներն, ովքեր և կստանան սպասված նվերը: Խաղարկությունը կցուցադրվի Ucom TV ֆեյսբուքյան էջի ուղիղ եթերով:
Ucom-ի տեղեկացմամբ՝ յուրաքանչյուր խաղի համար հնարավոր է քվեարկել միայն մեկ անգամ: Այլ մանրամասները նշված են www.ucom.am/uMeter կայքէջում։

Во время Евро 2020 абоненты Ucom примут участие в голосовании-розыгрыше призов uMeter
До 11 июля во время футбольного чемпионата ЕВРО 2020 абоненты голосовой мобильной связи, а также фиксированных услуг от Ucom будут бесплатно участвовать в голосовании-розыгрыше призов uMeter, присылая свое мнение об итогах предстоящих игр. Абоненты, принявшие участие в голосовании, имеют возможность получить в подарок один из 200 футбольных мячей, 60 беспроводных наушников и 60 зарядных устройств (power bank).
Абоненты мобильной голосовой услуги могут принять участие в голосовании-розыгрыше uMeter посредством SMS-сообщений, отправив ключевое слово uMeter на короткий номер 2020, получая короткие сообщения и ежедневно указывая свое мнение об одном из матчей следующего дня, упомянутом в SMS-сообщении. Все SMS-сообщения розыгрыша бесплатны.
«Поскольку Ucom является партнером трансляции Армения ТВ в рамках вещания матчей УЕФА ЕВРО 2020, то будут матчи, которые будут транслироваться только в эфире телеканала Армения Премиум, а он доступен всем абонентам телевизионной услуги Ucom. Кстати, абоненты фиксированной услуги смогут проголосовать на странице Ucom TV в Фейсбуке посредством чат-бота в Messenger. Каждый день на странице Ucom TV в Фейсбуке будет появляться сообщение об одном из матчей следующего дня, и все, что Вам нужно будет сделать, это нажать на Get Started, выбрать  один из предложенных вариантов и указать свой ID-номер фиксированной услуги от Ucom», - отметил генеральный директор компании Ucom Ара Хачатрян.
Ucom соберет результаты SMS и Фейсбук голосования своих абонентов, затем в день матча представит их по Ucom TV и на странице Ucom TV в Фейсбуке в виде интерактивного индекса uMeter. Он покажет, как распределились голоса абонентов Ucom.
Все подключившиеся к голосованию абоненты будут участвовать в розыгрыше, проводимом каждую пятницу, в ходе которого случайным образом будут выбраны 80 счастливчиков, которые получат ожидаемый подарок. Розыгрыш будет транслироваться в прямом эфире на странице Ucom TV в Фейсбуке.
Добавим, что проголосовать за каждый матч можно только один раз. Другие подробности доступны по ссылке www.ucom.am/uMeter.