Իրանի ԱԳ նախարարը Երևանում հանդիպումներ կունենա Նիկոլ Փաշինյանի, Արմեն Սարգսյանի և Արա Այվազյանի հետ
Իրանի ԱԳ նախարարը Երևանում հանդիպումներ կունենա Նիկոլ Փաշինյանի, Արմեն
Սարգսյանի և Արա Այվազյանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանի արտաքին գործերի նախարար Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆը Հայաստան այցի շրջանակներում հանդիպումներ կունենա ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի, նախագահ Արմեն Սարգսյանի և  արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Արա Այվազյանի հետ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից:
«Մայիսի 26-ին այցով Հայաստանի Հանրապետություն է ժամանելու Իրանի Իսլամական Հանրապետության ԱԳ նախարար Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆը: Այցի շրջանակներում նախատեսված են հանդիպումներ ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի, ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի և ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Արա Այվազյանի հետ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Iran’s Zarif to meet with Armenia’s President, PM and FM during upcoming Yerevan visit
YEREVAN, MAY 25, ARMENPRESS. Foreign Minister of Iran Mohammad Javad Zarif will meet with Armenia’s President Armen Sarkissian, caretaker Prime Minister Nikol Pashinyan and caretaker foreign minister Ara Aivazian during his upcoming visit to Armenia, the Armenian foreign ministry told Armenpress.
“Iranian Foreign Minister Mohammad Javad Zarif will pay a visit to Armenia on May 26. During the visit meetings are scheduled with Armenian President Armen Sarkissian, caretaker Prime Minister Nikol Pashinyan and caretaker Foreign Minister Ara Aivazian”, the statement of the ministry says.