Արայիկ Հարությունյանը Գագիկ Ծառուկյանի հետ քննարկել է Արցախի սոցիալ-տնտեսական զարգացման ծրագրեր
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 9-ին ընդունել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանին։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը։
Արցախի ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել Գագիկ Ծառուկյանին 2020 թվականին Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված պատերազմի ողջ ընթացքում, ինչպես նաև հետպատերազմյան շրջանում Արցախին սատարելու համար՝ հատկապես բարձր գնահատելով նրա գործուն աջակցությունը պատերազմի հետևանքով տեղահանված ընտանիքներին կեցության պայմաններով և սննդով ապահովելու հարցում։
Ըստ աղբյուրի՝ հանդիպմանը քննարկվել է Արցախում սոցիալ-տնտեսական և հումանիտար ծրագրերի իրականացմանը, ինչպես նաև զարգացման նոր հնարավորություններին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ։

Араик Арутюнян обсудил с Гагиком Царукяном программы социально-экономического развития Арцаха
9 мая президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял председателя партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна.
Как  передает Арменпресс, об этом сообщили в Главном информационном управлении аппарата президента Арцаха.
Лидер Арцаха поблагодарил Гагика Царукяна за поддержку Арцаха на протяжении всей войны, развязанной Азербайджаном в 2020 году, а также в послевоенный период, особенно высоко оценив его активную поддержку в обеспечении продовольствием и кровом перемещенных в результате войны семей.
Согласно  источнику, на встрече был обсужден широкий круг вопросов, связанных с реализацией социально-экономических и гуманитарных программ в Арцахе, а также новые возможности развития.