Միխայիլ Բաղդասարովին կհուղարկավորեն մայիսի 11-ին Տրոյեկուրովսկոյե գերեզմանոցում
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի ժողովրդական արտիստ, վայրի կենդանիներ վարժեցնող Միխայիլ Բաղդասարովին կհուղարկավորեն մայիսի 11-ին Մոսկվայում՝ Տրոյեկուրովսկոյե գերեզմանոցի ավեստի գործիչների ծառուղում: Մայիսի 7-ին այդ մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել Է մշակույթի ոլորտի մի աղբյուր, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Միխայիլ Բաղդասարովին կթաեն Տրոյեկուրովսկոյե գերեզմանոցում, արվեստի գործիչների ծառուղում: Հուղարկավորությունը պլանավորվում Է երեքշաբթի օրը՝ մայիսի 11-ին»,- ասել Է գործակալության զրուցակիցը: Ավելի վաղ «Ռոսգոսցիրկի» մամուլի քարտուղար Տատյանա Սոլոմինիան ՏԱՍՍ-ին հայտնել Է, որ Բաղդասարովը մահացել Է մայիսի 4-ին Մոսկվայի հիվանդանոցում կորոնավիրուսի հետեւանքներից, նա 75 տարեկան Էր: Միխայլ Բաղդասարովը ծնվել Է 1945 թվականի մայիսի 23-ին Բաքվում: Հռչակ Է ձեռք բերել որպես «Վագրեր-շոու» ատրակցիոնի ստեղծող եւ ղեկավար:

Михаила Багдасарова похоронят 11 мая на Троекуровском кладбище
Народного артиста России дрессировщика диких животных Михаила Багдасарова похоронят на аллее деятелей искусств на Троекуровском кладбище в Москве 11 мая. Об этом сообщил ТАСС в пятницу источник в сфере культуры.
"Михаила Багдасарова похоронят на Троекуровском кладбище, на аллее деятелей искусств. Похороны планируются на вторник, 11 мая", - сказал собеседник агентства.
Ранее пресс-секретарь Росгосцирка Татьяна Соломина сообщила ТАСС, что Багдасаров умер 4 мая в московской больнице от последствий коронавируса, ему было 75 лет,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Михаил Багдасаров родился 23 мая 1945 года в Баку. Получил известность как создатель и руководитель аттракциона "Тигры-шоу".