Տնտեսությունը կտրուկ վերականգնվում է. Վահան Քերոբյանի հաշվարկներով՝ մարտին տնտեսական աճը կկազմի 7-7.5 տոկոս
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանի համոզմամբ՝ Հայաստանում տնտեսությունը կտրուկ վերականգնվում է: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում Քերոբյանը վստահություն հայտնեց, որ մարտին լինելու է տնտեսական աճ, որն, ըստ իր հաշվարկների, կլինի 7-7.5 տոկոս:
«Ներդրողները շատ են ու տարբեր բիզնեսների ներկայացուցիչներ, այս պահին էլ, մի քանի հարյուր միլիոն դոլարանոց ծրագիր կա, որը Գյումրիի «Կումայրի» կենտրոնին է վերաբերում»,- ասաց նախարարը:
Լրագրողները նկատեցին, որ այդ ծրագիրը նախաձեռնել էր նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանը, ինչի առնչությամբ Քերոբյանն ասաց. «Մեզ մոտ կան տարբեր տեսակի ծրագրեր, մենք չենք համարում, որ մենք ամենախելոքն ենք, և եթե կան խելամիտ ծրագրեր, մենք իրականացնում ենք»:

Economy recovering, Minister Kerobyan says
YEREVAN, APRIL 22, ARMENPRESS. Minister of Economy of Armenia Vahan Kerobyan is sure the economy is recovering. According to his calculations, there will be a 7-7.5% economic growth in March.
“There are many investors and representatives of various businesses. At the moment as well there is a program worth several hundred million dollars, which relates to Gyumri’s Kumayri center”, he told reporters today after the Cabinet meeting.
The reporters stated that this program has been initiated by former prime minister Karen Karapetyan, over which the minister said: “We have different kinds of programs, we don’t consider ourselves as the smartest, and if there are smart programs, we are implementing them”.