Տնտեսությունը կտրուկ վերականգնվում է. Վահան Քերոբյանի հաշվարկներով՝ մարտին տնտեսական աճը կկազմի 7-7.5 տոկոս
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանի համոզմամբ՝ Հայաստանում տնտեսությունը կտրուկ վերականգնվում է: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում Քերոբյանը վստահություն հայտնեց, որ մարտին լինելու է տնտեսական աճ, որն, ըստ իր հաշվարկների, կլինի 7-7.5 տոկոս:
«Ներդրողները շատ են ու տարբեր բիզնեսների ներկայացուցիչներ, այս պահին էլ, մի քանի հարյուր միլիոն դոլարանոց ծրագիր կա, որը Գյումրիի «Կումայրի» կենտրոնին է վերաբերում»,- ասաց նախարարը:
Լրագրողները նկատեցին, որ այդ ծրագիրը նախաձեռնել էր նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանը, ինչի առնչությամբ Քերոբյանն ասաց. «Մեզ մոտ կան տարբեր տեսակի ծրագրեր, մենք չենք համարում, որ մենք ամենախելոքն ենք, և եթե կան խելամիտ ծրագրեր, մենք իրականացնում ենք»:

Экономика восстанавливается: Керобян считает, что экономический рост в марте составит 7-7, 5%
По словам министра экономики Вагана Керобяна, экономика Армении резко восстанавливается. Как сообщает Арменпресс, в беседе с журналистами после заседания правительства Керобян выразил уверенность, что в марте экономический рост по его расчетам составит 7-7,5%.
“Есть много инвесторов и представителей разного бизнеса, на данный момент действует программа стоимостью в несколько сотен миллионов долларов, которая касается центра “Кумайри” в Гюмри, - сказал министр.
Журналисты напомнили ему, что инициатором этой программы был бывший премьер-министр Карен Карапетян, на что Керобян ответил: “У нас есть программы разных видов, мы не считаем, что мы самые умные, и если есть разумные программы, мы их реализуем”.