ՌԴ-ն պատրաստ է աջակցել Երևանի և Բաքվի միջև խաղաղ գործընթացին. Զախարովա
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մոսկվան ողջունում է Երևանի և Բաքվի միջև բարիդրացիական հարաբերությունների hաստատման նախաձեռնությունը: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյոք Ռուսաստանը պատրաստ է միջնորդ դառնալ Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև խաղաղ պայմանագրի կնքման հարցում:
«Հուսալի հիմք է 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ին և 2021 թվականի հունվարի 11-ին Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի առաջնորդների կողմից ձեռքբերված համաձայնությունները: Մենք պատրաստ ենք հետագայում աջակցել այդ գործընթացին: Դեռ պետք է հաղթահարել շատ դժվարություններ, խոչընդոտներ: Շեշտը դնում ենք կայունության, ամուր տնտեսական զարգացման վրա: Հուսով ենք, որ կշարժվենք հարաբերությունների կարգավորման, վստահության մթնոլորտի ստեղծման ուղղությամբ»,- նշել է նա:

YEREVAN, APRIL 15, ARMENPRESS. Moscow salutes the initiative of establishing normal relations between Yerevan and Baku, ARMENPRESS reports official representative of the Russian MFA Maria Zakharova announced, answering the question if Russia is ready to act as a mediator for signing a peace treaty between Armenia and Azerbaijan.
''The agreements reached by the leaders of Armenia, Azerbaijan and Russia on November 9, 2020 and January 11, 2021 are a solid basis. We are ready to assist that process in the future. Many hardships and obstacles still need to be overcome. We put the emphasis on stability and sustainable economic development. We hope we will move in the direction of normalizing relations and creation of atmosphere of trust'', she said.