Ազատ ոճային ըմբիշները Եվրոպայի առաջնությանը կմասնակցեն 5 մարզիկով
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի հավաքականը Եվրոպայի առաջնությանը կմասնակցի 5 մարզիկով:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` հավաքականի մարզիչ Հաբեթնակ Կուրղինյանը լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ներկայացրեց կազմը` Գևորգ Թադևոսյա- 65 կգ, Արման Անդրեասյան-70 կգ, Հրայր Ալիխանյան-74 կգ, Արման Ավագյան-79 կգ, Մարզպետ Գալստյան -92 կգ:
«Մարզիկներին ընտրել ենք Հայաստանի առաջնության և Կիևի միջազգային մրցաշարի արդյունքները հաշվի առնելով: Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր նվաճած մարզիկներն այժմ մարզվում են իրենց ծրագրով: Իսկ հաջորդ վարկանիշային մրցաշարի կազմը հայտնի կլինի Եվրոպայի առաջնությունից հետո»,- ասաց Կուրղինյանը:

5 армянских борцов вольного стиля примут участие в чемпионате Европы
Как передает «Арменпресс», тренер сборной Абетнак Кургинян на встрече с журналистами представил состав команды: Геворг Тадевосян - 65 кг, Арман Андреасян - 70 кг, Грайр Алиханян - 74 кг, Арман Авагян - 79 кг, Марзпет Галстян - 92 кг.
“Спортсменов отобрали с учетом результатов чемпионата Армении и Киевского международного турнира. Спортсмены, завоевавшие путевки на Олимпийские игры сейчас тренируются по индивидуальной программе. Состав следующего рейтингового турнира будет известен после чемпионата Европы”, - сказал Кургинян.