Արցախում կորոնավիրուսային վարակի 9 նոր դեպք է հաստատվել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախում կատարված 61 թեստավորման  արդյունքում ապրիլի 12-ին հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 9 դեպք: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում Արցախի առողջապահության նախարարությունից՝ մանրամասնելով, որ վարակակիրները նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորներ են:
«Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 37 վարակակիր, իսկ թեթև հիվանդները ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում այս տարվա ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 5 218 քաղաքացու հետազոտություն, որից 677-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան»,-հայտնում են Արցախի առողջապահության նախարարությունից՝ հորդորելով հետևել առողջապահական ցուցումներին նոր բռնկումներից խուսափելու և կորոնավիրուսային վարակը հաղթահարելու համար:

В Арцахе подтверждено 9 новых случаев COVID-19
В Арцахе по состоянию на 11:00 13 апреля, в результате проведенных 61 тестов, подтверждено 9 новых случая COVID-19.  Об этом «Арменпресс» сообщили в Министерстве здравоохранения Арцаха, добавив, что инфицированные лица из ранее выявленных очагов.
“В Арцахе на данный момент стационарное лечение от коронавирусной болезни получают 37 пациентов, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В  2021 г. в Арцахе проведено 5 218 тестов на COVID-19, из которых 677 оказались с положительным результатом”, - сообщают из МЗ Арцаха, призывая следовать противоэпидемическим инструкциям, дабы избежать новых вспышек и преодолеть инфекцию COVID-19.