ՌԴ գլխավոր դատախազը Երևանից ուղևորվել է Բաքու
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի գլխավոր դատախազ Իգոր Կրասնովը Երևանից ուղևորվել է Բաքու, որտեղ նախատեսվում են հանդիպումներ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և երկրի գլխավոր դատախազ Քյամրամ Ալիևի հետ: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին տեղեկացնում է ՌԴ գլխավոր դատախազությունը:
Կրասնովն այսօր Երևանում հանդիպումներ է ունեցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի հետ:
Վարչապետի հետ հանդիպմանը ՌԴ գլխավոր դատախազը կարևորել է 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության 8-րդ կետի լիարժեք իրագործման անհրաժեշտությունը, ըստ որի` պետք է տեղի ունենա ռազմագերիների, պատանդների և պահվող այլ անձանց փոխանակում: Կրասնովն ընդգծել է, որ այդ ուղղությամբ իր ջանքերը կրում են շարունակական բնույթ և կանի ամեն ինչ՝ խնդրի լուծման նպատակով:

Russian Prosecutor General departs for Baku from Yerevan
YEREVAN, APRIL 8, ARMENPRESS. Prosecutor General of Russia Igor Krasnov departed from Yerevan to Baku, where he will meet with president of Azerbaijan Ilham Aliyev and Prosecutor General Kamran Aliyev, ARMENPRESS was informed from the Office of the Prosecutor General of Russia.
Krasnov today held meetings with Armenian PM Nikol Pashinyan and Prosecutor General Artur Davtyan.
In a meeting with Pashinyan, the Russian Prosecutor General highlighted the full implementation of the 8thpoint f the November 10, 2020 trilateral declaration, according to which exchange of POWs, hostages and other detainees should take place. Igor Krasnov emphasized that he will spare no efforts for the solution of the issue.