Վիտալի Բալասանյանը խոսել է Արցախի զինված ուժերի ապագայի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախն ունենալու է ավելի մոբիլ, ավելի մարտունակ զինված ուժեր: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Արցախի հանրային հեռուստատեսության հետ հարցազրույցում այս մասին  ասել է Արցախի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանը:
«Որևէ մեկի մտքով թող չանցնի, որ Արցախը չի ունենալու Զինված ուժեր:  Արցախը երբեք չենք թողնելու որևէ մեկի գրկում , Արցախը լինելու է որպես սուբյեկտ, որպես հայկական»,- նշել է Բալասանյանը:
Արցախի անվտանգության խորհրդի քարտուղարը նաև անդրադարձել է Հայաստանում ներքաղաքական իրավիճակի հետ կապված խնդիրներին: Բալասանյանը նշել է, որ բոլոր հարցերը պետք է լուծվեն քաղաքակիրթ ճանապարհով, և Արցախը կօգնի Հայաստանին այդ հարցում:

Виталий Баласанян поговорил о будущем Вооруженных сил Арцаха
Арцах будет иметь более мобильные и более боеспособные Вооруженные силы. Как сообщает Арменпресс, об этом в интервью Общественному телевидению Арцаха заявил секретарь Совета безопасности Арцаха Виталий Баласанян.
«Пусть никто не думает, что в Арцахе не будет Вооруженных сил. Мы никогда не оставим Арцах в чьих-то руках, Арцах будет субъектом, будет армянским», - сказал Баласанян.
Секретарь Совета безопасности Арцаха затронул также вопросы, связанные с внутриполитической ситуацией в Армении. Баласанян отметил, что все вопросы должны решаться цивилизованно, и Арцах поможет Армении в этом вопросе.