Արցախի 20 հազարից ավելի քաղաքացիներ ժամանակավոր բնակություն են հաստատում ՀՀ-ում
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում այս պահին ժամանակավոր բնակություն են հաստատում Արցախի կորցրած տարածքներից 20 հազարից ավելի քաղաքացիներ. չկա մի արցախցի, որ չունենա ժամանակավոր կացարան:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ԱԺ-ում նիստում իր ելույթում վստահեցրեց ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Մեսրոպ Առաքելյանը:
«Այս պահին Արցախի կորցրած տարածքներից 20 հազարից ավելի քաղաքացիներ ժամանակավոր բնակություն են հաստատում ՀՀ տարածքում: Սակայն կարող եմ փաստել, որ պատերազմի առաջին օրվանից սկսած՝ չկա մի արցախցի, որ չունենա ժամանակավոր կացարան: Եթե նույնիսկ լինում են դեպքեր, ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունն ունի համապատասխան կառույցներ, որտեղ ապահովում ենք ժամանակավոր կացարանով»,- ասաց նախարարը:

В Армении временно проживают более 20 000 граждан Арцаха
На данный момент в Армении временно проживают более 20 000 граждан Арцаха. Все они обеспечены временным жильем.
Как передает Арменпресс, об этом на заседании НС Армении сказал министр труда и социальных вопросов Армении Месроп Аракелян.
“На данный момент более 20 000 граждан из сданных территорий Арцаха временно проживают на территории Армении. Однако должен признать, что с первого дня войны нет ни одного арцахца, который не имел бы временного жилья. Если даже бывают такие случаи, Министерство труда и социальных вопросов имеет соответствующие структуры, в которых они обеспечивается временным жильем”, - сказал министр