Արդի տեխնոլոգիաների խմբում զինվորական ծառայության նշանակելու ընտրության նպատակով հայտարարում է մրցույթ
Արդի տեխնոլոգիաների խմբում զինվորական ծառայության նշանակելու ընտրության
նպատակով հայտարարում է մրցույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը՝ «Հայտեք» կիբեռանվտանգության կենտրոնի հետ համատեղ, զինված ուժերի կարիքների համար տեղեկատվական հաղորդակցային տեխնոլոգիաների և բարձր տեխնոլոգիաների մասնագետների արդի տեխնոլոգիաների խմբում զինվորական ծառայության նշանակելու ընտրության նպատակով հայտարարում է մրցույթ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության Արդի տեխնոլոգիաների մշակման խմբի կայքը:
«Մրցույթին կարող են մասնակցել 2020թ. ձմեռային զորակոչին ենթակա զորակոչիկները` հետևյալ մասնագիտություններով. ծրագրավորում, ցանցային/համակարգային ադմինիստրացիա, կիբեռանվտանգություն:
Մրցույթին մասնակցելու ցանկություն ունեցող զորակոչիկները մինչև 2021թ․-ի փետրվարի 20-ը ներառյալ կարող են գրանցվել atmk.mil.am կայքում:
Հարցերի համար գործում է էլ. փոստ՝ atmk@mil.am, հեռախոս՝ +374 10 294416»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Объявляется конкурс для прохождения воинской службы в группе специалистов современных технологий ВС
Министерство обороны Армении совместно с Центром кибербезопасности “Айтек” объявляет конкурс для прохождения воинской службы в группе специалистов современных технологий в области информационных коммуникационных технологий и высоких технологий Вооруженных сил. Как передает Арменпресс, об этом сообщает сайт группы по разработке современных технологий Министерства обороны Армении.
“В конкурсе могут принять участие призывники, подлежащие зимнему призыву 2020 г., по следующим специальностям: Программирование, Сетевое/системное администрирование, кибербезопасность.
Призывники, желающие принять участие в конкурсе, могут регистрироваться на сайте atmk.mil.am до 20 февраля 2021 года включительно.
Для вопросов действует и эл. почта: [email protected] , также номер телефона: +374 10 294416”, - говорится в сообщении МО.