ԵԱՏՄ երկրների կառավարությունների ղեկավարներն Ալմաթիում կմասնակցեն Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստին
ԵԱՏՄ երկրների կառավարությունների ղեկավարներն Ալմաթիում կմասնակցեն
Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ալմաթիում փետրվարի 5-ին տեղի կունենա Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստը՝ Եվրասիական տնտեսական միության անդամ երկրների կառավարությունների ղեկավարների մասնակցությամբ: Ալմաթիում նույն օրը կկայանա նաև Almaty Digital Forum 2021 ֆորումը: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի մամուլի ծառայությունից:
Թվային ֆորումի «Թվային թարմացում. Թափավազք դեպի նոր իրականություն» պլենար նիստին կմասնակցեն ԵԱՏՄ անդամ երկրների և ԵԱՏՄ-ում դիտորդի կարգավիճակ ունեցող երկրների կառավարությունների ղեկավարները, Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Միխայիլ Մյասնիկովիչը: Նախատեսված է նաև Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի ներկայացուցիչների մասնակցությունը ֆորումի աշխատանքներին:

Главы стран ЕАЭС в Алматы примут участие в заседании Евразийского межправительственного совета
В Алматы 5 февраля состоится заседание Евразийского межправительственного совета с участием глав правительств стран-членов Евразийского экономического союза. В Алматы в тот же день пройдет Форум “Almaty Digital Forum 2021”. Об этом Арменпресс сообщили в пресс-службе Евразийской экономической комиссии.
В пленарном заседании форума “Цифровое обновление. Выход на новую реальность” участие примут главы правительств стран-членов ЕАЭС и стран, имеющих статус наблюдателя в ЕАЭС и председатель Коллегии Евразийской экономической комиссии Михаил Мясникович. Участие представителей Евразийской экономической комиссии намечено и в работе форума.