Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն ու ՏԿԵ նախարարը կայցելեն Սյունիքի մարզ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն ու Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը կայցելեն Սյունիքի մարզ՝ տեղում ծանոթանալու պատերազմից հետո առաջացած խնդիրներին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Ազգային ժողովում կառավարության հետ հարցուպատասխանի ընթացքում ասաց Ավինյանը, պատասխանելով «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության անդամ Սրբուհի Գրիգորյանի հարցին:
«Հաջորդ շաբաթվա ընթացքում ես, պարոն Պապիկյանը, մի շարք փոխնախարարներ այցելելու ենք Սյունիք, որովհետև այնտեղ կան հարցեր արոտավայրերի, տնտեսական ակտիվության վերականգնման հետ կապված: Հատուկ ուշադրության կենտրոնում է լինելու Սյունիքը»,- ասաց Ավինյանը:
Փոխվարչապետը հավելեց, որ հավանաբար հաջորդ շաբաթվա ընթացքում կառավարությունը կընդունի տնտեսական հակաճգնաժամային նոր փաթեթ, որը ենթադրելու է նոր գործիքակազմ՝ հետպատերազմյան և հետքովիդյան տնտեսության վերականգնման համար

Deputy PM Avinyan and Minister Papikyan to visit Syunik province
YEREVAN, JANUARY 20, ARMENPRESS. Armenia’s Deputy Prime Minister Tigran Avinyan and Minister of Territorial Administration and Infrastructures Suren Papikyan will visit Syunik province to get acquainted with the problems which emerged after the recent war.
“Next week I, Mr. Papikyan and several deputy ministers will visit Syunik because there are issues connected with pastures, economic activity. Syunik will be under the special focus”, Avinyan said during a Q&A session in the Parliament.
He added that the government will adopt a new anti-crisis economic package probably next week, which will suppose new tools for restoring the post-war and the post-COVID-19 economy.