«Մի դրամի ուժը»՝ Հայրենիքի պաշտպանի վերականգնողական կենտրոնին
ԵՐԵՎԱՆ,4 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Մի դրամի ուժն» ամփոփեց հերթական ծրագիրը․ 2 ամսվա ընթացքում IDBank-ն ու Idram-ը իրենց հաճախորդների կողմից կատարված յուրաքանչյուր վճարման դիմաց 1 դրամ փոխանցելով՝ կուտակեցին 3 603 291 ՀՀ դրամ, որը կփոխանցվի Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամին։
Idram ընկերության մարքեթինգի բաժնի ղեկավար Գոռ Ամիրյանի խոսքով գումարը ծրագրի մեկնարկին որոշվել էր փոխանցել «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամին․ «Սակայն տվյալ փուլում, երբ պատերազմն ավարտվել է, և մենք ունենք բազմաթիվ զոհեր ու վիրավորներ, կարծում ենք, որ պետք է մեր պարտքը տանք հայրենիքի պաշտպաններին ու նրանց ընտանիքներին, և այս անգամ 3,5 մլն-ը գերազանցող գումարը փոխանցում ենք Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամին», - ասել է Գոռ Ամիրյանը։
«Ինչ վերաբերում է «Մի դրամի ուժի»՝ դեկտեմբերի 1-ից մեկնարկող հերթական փուլին, ապա այն ևս կծառայի հայրենիքի պաշտպաններին․ դեկտեմբերի 1-ից 2021թ․ փետրվարի 28-ն ընկած ժամանակահատվածում կուտակված «մի դրամները» կփոխանցվեն «Հայրենիքի պաշտպանի վերականգնողական կենտրոնին»,- ասել է Բանկի հաղորդակցման բաժնի ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը։
Հայրենիքի պաշտպանի վերականգնողական կենտրոնի տնօրեն Հայկուհի Մինասյանը կարևորելով նման նախաձեռնությունները՝  նշել է, որ ներկայում Զինվորի տանը բուժում է ստանում 200 զինվոր։ «Ինչպես պարտադիր է զինվորական ծառայությունը, այնպես էլ պետք է պարտադիր լինի դրանից հետո հասնող աջակցությունը, և դա պետք է թե պետությունը անի, թե հասարակությունը»,- ասել է Հայկուհի Մինասյանը։
Ընկերությունների ներկայացուցիչները նշել են, որ ընդամենը վճարում կատարելով Idram հավելվածով, IDBanking.am առցանց հարթակով, Բանկի և Idram-ի տերմինալներով, հաճախորդները, չվճարելով անգամ 1 դրամ ավել, դառնում են բարի կամքի դեսպան, և IDBank-ն ու Idram-ը սեփական միջոցներից 1 դրամ փոխանցում են այս դեպքում՝ Հայրենիքի պաշտպանի վերականգնողական կենտրոնին։

«Сила одного драма» - Реабилитационному центру защитника отечества
«Сила одного драма» подвела итоги очередной программы: за 2 месяца, переводя один драм за каждый платеж своих клиентов, IDBank и Idram накопили 3 603 291 драмов РА. Сумма будет переведена Фонду страхования военнослужащих.
«На данном этапе, когда война окончена и у нас много жертв и раненых, считаем, что мы должны отдать свой долг защитникам Отечества и их семьям, и на этот раз переведем сумму более 3.5 миллионов драмов Фонду страхования военнослужащих», - рассказал руководитель отдела маркетинга Гор Амирян.
Что касается очередного этапа «Силы одного драма», который начинается 1-го декабря, то по словам руководителя отдела по коммуникациям Банка Татевик Вардеванян, он также послужит защитникам Отечества. «Сумма, собранная в период с 1-го декабря по 28-е февраля 2021 года, будет переведена «Реабилитационному центру защитника Отечества», - отметила Татевик Вардеванян.
Айкуи Минасян, директор Реабилитационного центра защитника Отечества, подчеркнула важность таких инициатив и отметила, что на данный момент в Доме солдата проходят лечение 200 солдат. «Так же как обязательна военная служба, так и должна быть обязательна и последующая поддержка наших солдат, и это долг как государства, так и общества», - отметила Айкуи Минасян.
Представители компаний отметили, что всего лишь выполнив платеж через приложение Idram, онлайн платформу IDBanking.am, терминалы Банка и Idram-а, клиенты, не потратив и одного драма, становятся послами доброй воли, и IDBank и Idram из собственных средств переводят 1 драм, на этот раз – «Реабилитационному центру защитника отечества».