Վլադիմիր Դավիդյանցը հետմահու պարգևատրել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» մեդալով
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով Առողջապահության զարգացման գործում ներդրած ավանդի և երկարամյա անձնվեր աշխատանքի համար բժիշկհամաճարակաբան, կենսաբանական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Վլադիմիր Դավիդյանցը հետմահու պարգևատրել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին աստիճանի մեդալով:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հրամանագիրը հրապարակված է ՀՀ նախագահի պաշտոնական կայքում:
«Հիմք ընդունելով վարչապետի միջնորդությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 136-րդ հոդվածի, ինչպես նաև «Հայաստանի Հանրապետության պետական պարգևների և պատվավոր կոչումների մասին» օրենքի 5.3-րդ հոդվածի 1-ին և 9-րդ մասերի. Առողջապահության զարգացման գործում ներդրած ավանդի և երկարամյա անձնվեր աշխատանքի համար բժիշկհամաճարակաբան, կենսաբանական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Վլադիմիր Աշոտի Դավիդյանցին հետմահու պարգևատրել «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին աստիճանի մեդալով»,- ասված է հրամանագրում:
Առողջապահության ազգային ինստիտուտի համաճարակաբանության ամբիոնի վարիչ Վլադիմիր Դավիդյանցը կյանքից հեռացել է 2020թ. հոկտեմբերի 30-ին:

Владимир Давидянц посмертно награжден медалью “За заслуги перед Отечеством”
Указом президента Республики Армения Армена Саркисяна за вклад в развитие здравоохранения и многолетнюю самоотверженную работу врач-эпидемиолог, доктор биологических наук, профессор Владимир Давидянц посмертно награжден медалью “За заслуги перед Отечеством I степени.
Как передает Арменпресс, указ об этом опубликован на официальном сайте президента Армении.
“Принимая за основу ходатайство премьер-министра, согласно ст. 136 Конституции, а также части 1 и 9 статьи 5.3 Закона Республики Армения “О государственных наградах и почетных званиях Республики Армения”, за вклад в дело развития здравоохранения и за многолетнюю самоотверженную работу врач-эпидемиолог, доктор биологических наук, профессор Владимир Ашотович Давидянц посмертно награжден медалью “За заслуги перед Отечеством” I степени”, - говорится в указе президента.
Заведующий кафедрой эпидемиологии Национального института здравоохранения Владимир Давидянц ушел из жизни 30 октября 2020 года.