Եղիազար Վարդանյանն ընտրվել է ՃՇՀԱՀ-ի ռեկտոր
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եղիազար Վարդանյանը միաձայն ընտրվել է Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանի ռեկտոր: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեց Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանի մամուլիւ խոսնակ Ժասմեն Վիլյանը:
2020 թ նոյեմբերի 16-ին  Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանի (ՃՇՀԱՀ) հոգաբարձունների խորհրդի նիստում, մինչ օրակարգին անցնելը՝ մեկ րոպե լռությամբ  հարգել են պատերազմում իրենց կյանքը  հանուն հայրենիքի զոհաբերած, այս պահին համալսարանի 20 ուսանողի, ինչպես նաև  մյուս նահատակների հիշատակը։
ՃՇՀԱՀ-ի հոգաբարձունների խորհրդի նիստում  քննարկվել է համալսարանի ռեկտորի ընտրության հարցը։ «Հիմք ընդունելով  ռեկտորի ընտրությունների  վերաբերյալ ընդարձակարգի պայմանները՝  համալսարանի ռեկտորի ընտրության օրը սահմանվել էր նոյեմբերի 16-ը»,- նիստում ասել է հոգաբարձունների խորհրդի նախագահ` Վլադ Ասատրյանը։
Նիստում փակ գաղտնի քվեարկությամբ Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանի ռեկտոր է ընտրվել տեխնիկական գիտությունների դոկտոր-պրոֆեսոր, համալսարանի ռեկտորի ժամանակավոր պաշտոնակատար Եղիազար Վարդանյանը։
Համալսարանի ռեկտորի  պաշտոնի համար մրցույթի մասին հայտարարությունը սահմանված կարգով և սահմանված ժամկետներում տեղադրված է եղել համալսարանի կայքէջում և լրատվական միջոցներում։

Егиазар Варданян избран ректором НУАСА
Егиазар Варданян избран ректором Национального университета архитектуры и строительства Армении. Об этом «Арменпресс» сообщила пресс-секретарь Национального университета архитектуры и строительства Армении Жасмен Вильян.
16 ноября 2020 года на заседании Совета попечителей Национального университета архитектуры и строительства Армении (НУАСА), прежде чем перейти к повестке дня, минутой молчания почтили память 20 студентов университета, пожертвовавших своей жизнью в войне во имя защиты Родины, а также и других погибших. На заседании Совета попечителей НУАСА обсуждался вопрос избрания ректора университета. “Принимая за основу условия процедуры выборов ректора, день выборов ректора университета был установлен 16 ноября”, - сказал на заседании председатель Совета попечителей Влад Асатрян.
На заседании закрытым тайным голосованием ректором Национального университета архитектуры и строительства Армении избран доктор технических наук, профессор, временно исполняющий обязанности ректора университета Егиазар Варданян.
Объявление о конкурсе на должность ректора университета в установленном порядке и в установленные сроки было размещено на сайте университета и в информационных средствах.