Կանադան կոչ է անում արտաքին կողմերին չմիջամտել ԼՂ հակամարտությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կանադան արտաքին կողմերին կոչ է անում զերծ մնալ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությանը միջամտելուց: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում գրել է Կանադայի արտաքին գործերի նախարար Ֆրանսուա-Ֆիլիպ Շամպայնը՝ շեշտելով, որ կանոնավոր կապի մեջ է ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի հետ:
Կանադան շարունակում է կոչ անել հարգել Լեռնային Ղարաբաղում հրադադարը և Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի մարդասիրական ջանքերի համար ներդնում է 350 հազար դոլար:
Շամպայնը նաև նշել է. «Մենք կոչ ենք անում արտաքին կողմերին չմիջամտել հակամարտությանը և կոչ ենք անում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների կողմից ստուգման մեխանիզմներ ստեղծել»:

Канада призывает третьи стороны не вмешиваться в нагорно-карабахский конфликт
Канада призывает третьи стороны воздерживаться от вмешательства в нагорно-карабахский конфликт. Как сообщает Арменпресс, об этом в своем микроблоге в Twitter написал министр иностранных дел Канады Франсуа-Филипп Шампань, подчеркнув, что он поддерживает постоянные контакты с министром иностранных дел Армении Зограбом Мнацаканяном.
Канада продолжает призывать к прекращению огня в Нагорном Карабахе и передаст Международному комитету Красного Креста 350 тыс долларов для решения гуманитарных проблем.
Шампань также отметил: «Мы призываем третьи страны не вмешиваться в конфликт, а Минскую группу ОБСЕ - создать механизмы верификации прекращения огня».