L՚Oreal-ը մի քանի խանութներ կփակի ԱՄՆ-ում
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխարհում կոսմետիկայի խոշորագույն արտադրողներից մեկը՝ L՚Oreal-ը, պլանավորում Է փակել ԱՄՆ-ում մանրածախ վաճառքների առանձին կետեր, որպեսզի վերակառուցավորի իր լյուքսային գործառնությունները համավարակի պայմաններում սպառողների գործելակերպի մեջ լուրջ փոփոխությունների կապակցությամբ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է Bloomberg-ը: Վերակազմումը կանցկացվի առաջիկա կես տարում:
Դրա շրջանակներում L՚Oreal Luxe ամերիկյան ստորաբաժանումը, որը մասնագիտանում Է լյուքս դասի կոսմետիկական միջոցների բնագավառում, մտադիր Է ներդրումները վերաուղղորդել աճի այնպիսի բնագավառներ, ինչպիսիք են Էլեկտրոնային առեւտուրը, հայտնել Է ընկերությունը՝ գործակալության հարցմանն ի պատասխան: Այդ միջոցառումները վերաբերելու են ԱՄՆ-ում L՚Oreal Luxe ստորաբաժանման 400 աշխատակիցների: Առանձին աշխատողներ կկարողանան անցնել այլ դիրքերի: Թե քանի խանութ Է պլանավորվում փակել, չի հաղորդվում: L՚Oreal-ն արտադրում Է կոսմետիկա, օծանելիք, մաշկի եւ մազերի խնամքի միջոցներ, այնպիսի բրենդների սեփականատեր Է, ինչպիսիք են՝ Lancome-ը, Garnier-ը, Vichy-ն, Maybelline-ը եւ и Kiehl՚s-ը: Ընկերությունում աշխատում Է մոտավորապես 88 հազար մարդ՝ ամբողջ աշխարհում, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

L'Oreal закроет некоторые магазины в США
Один из крупнейших в мире производителей косметики, L'Oreal планирует закрыть некоторые точки розничных продаж в США, чтобы реструктурировать свои люксовые операции в связи с серьезными изменениями в поведении потребителей в условиях пандемии, сообщил Bloomberg.
Реорганизация пройдет в ближайшие полгода. В ее рамках американское подразделение L'Oreal Luxe, специализирующееся на люксовых косметических средствах, намерено перенаправить инвестиции в такие области роста, как электронная торговля, сообщила компания в ответ на запрос агентства,сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
Эти меры затронут до 400 сотрудников подразделения L'Oreal Luxe в США, на крупнейшем для компании рынке. Некоторые работники смогут перейти на другие позиции. Сколько магазинов планируется закрыть, не сообщается.
L'Oreal производит косметику, духи, средства по уходу за кожей и волосами, владеет такими брендами, как Lancome, Garnier, Vichy, Maybelline и Kiehl's. В компании работает около 88 тыс. человек по всему миру.