Իտալական «Լեգա» կուսակցության երիտասարդներն աջակցություն են հայտնել հայ ժողովրդին
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայ ժողովրդին իրենց համերաշխությունը հայտնելու նպատակով հոկտեմբերի 5-ին Իտալիայի ընդդիմադիր «Lega» կուսակցության երիտասարդական թևի ներկայացուցիչներ, որոնց թվում են եղել Հռոմի քաղաքապետարանի խորհրդական և քաղաքապետարանում «Lega» խմբի նախագահ Մաուրիցիո Պոլիտին, սենատոր Վիլյամ դե Վեկիսը և այլք, ցույց են անցկացրել Իտալիայում ՀՀ դեսպանությանը հարակից հրապարակում։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ցույցի ընթացքում մասնակիցները վանկարկել են «Ի՞նչ Թուրքիա, ի՞նչ Ադրբեջան, Լեռնային Ղարաբաղն ազատություն է պահանջում: Այդ տարածքը Ադրբեջան չէ» բառերը և ցուցադրել են «Ազատություն Լեռնային Ղարաբաղին», «Համերաշխություն հայ ժողովրդին» գրառումներով պաստառներ։

Молодежь итальянской партии «Лега» выразила поддержку армянскому народу
ЕРЕВАН, 6 ОКТЯБРЯ, АРМЕНПРЕСС. В знак солидарности с армянским народом 5 октября представители молодежного крыла итальянской оппозиционной партии «Лега», в том числе советник мэра Рима Маурицио Полити, сенатор Уильям де Векис и другие, провели демонстрацию на площади, приыкающей к посольству Армении в Италии.
Как сообщает "Арменпресс", во время демонстрации участники скандировали: "Какая Турция? Какой Азербайджан? Нагорный Карабах требует свободы. Эта территория не Азербайджан» и держали плакаты «Свобода Нагорному Карабаху», «Солидарность с армянским народом».