ՊԵԿ նախագահը վստահեցնում է՝ հագուստ ներկրողների բարձրացրած խնդիրները լուծված են
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հագուստ ներկրողների բարձրացրած խնդիրները լուծված են: Այդ մասին կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում նշեց Պետական եկամուտների նախագահ Էդվարդ Հովհաննիսյանը:
«Ինչպես տեսնում եք՝ ակցիա էլ չեն անում, հարցը կարգավորվել է ՊԵԿ-ի ու հագուստի ներկրմամբ ու վաճառքով զբաղվող տնտեսվարողների համատեղ աշխատանքով։ Այսպես ասեմ՝ հարցը լուծված է», - «Արմենպրես»-ին փոխանցմամբ, ասաց ՊԵԿ նախագահը։
Առևտրականները բողոքի ակցիաներ էին անցկացնում մաքսազերծման սակագների փոփոխությունների հետ կապված: ՊԵԿ-ում ունեցած հանդիպման արդյունքներով կողմերը պայմանավորվել են ի գիտություն ընդունել մաքսազերծման կարգում օրենքի պահանջների կատարումը։ Բեռնափոխադրող կազմակերպությունների ներկայացուցիչները համակարծիք են եղել ՊԵԿ-ի ներկայացրած տեսակետներին, նշելով, որ պետք է Կոմիտեի հետ համաքայլ շարունակվի համագործակցությունը՝ զուգահեռ կառուցողական երկխոսություն և աշխատանք տանելով գործընկերների հետ։

SRC Chairman assures issues voiced by economic entities engaged in import of clothing are solved
YEREVAN, SEPTEMBER 24, ARMENPRESS. The issues voiced by economic entities who import clothing to Armenia are already solved, Chairman of the State Revenue Committee Edvard Hovhannisyan told reporters after the Cabinet meeting.
“As you see, they do not hold a campaign anymore. The Issue has been solved through the joint work of the SRC and the economic entities dealing with import and sale of clothing. I would say that the issue is solved”, he said.
Traders were recently protesting against the changes in customs clearance tariffs. But after the meetings in the State Revenue Committee the sides agreed to take into account the fulfillment of the law requirements relating to the customs clearance.