Անկախության տոնի առթիվ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորել է Հնդկաստանի նախագահը
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Անկախության տոնի առթիվ Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի Հանրապետության նախագահ Ռամ Նաթ Քովինդը: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հնդկաստանի կառավարության, ժողովրդի և անձամբ իր անունից նախագահ Ռամ Նաթ Քովինդը ջերմ ողջույններ և շնորհավորանքներ է հղել նախագահ Սարգսյանին և հայ ժողովրդին:
«Հնդկաստանին և Հայաստանին միավորում են ջերմ և բարեկամական կապերը: Մեր երկկողմ և բազմակողմ համագործակցությունը և մարդկային շփումները տարիների ընթացքում ընդլայնվել են սոցիալական, քաղաքական, մշակութային և այլ ոլորտներում: Հուսով եմ, որ մեր համատեղ ջանքերը հետագայում ևս կամրապնդեն Հնդկաստանի և Հայաստանի բազմաբնույթ համագործակցությունը»,-մասնավորապես ասվում է Հնդկաստանի նախագահի ուղերձում:

Президент Индии поздравил Армена Саркисяна по случаю Дня независимости Армении
По случаю Дня независимости Армении президенту республики Армену Саркисяну поздравительное послание направил президент Республики Индия Рам Натх Ковинд. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью аппарата президента Армении.
От имени правительства, народа Индии и от себя лично президент Рам Натх Ковинд направил президенту Саркисяну и армянскому народу теплые приветствия и поздравления.
“Индию и Армению объединяют теплые и дружественные связи. Наше двустороннее, многостороннее сотрудничество, человеческие контакты с годами расширились и в социальной, и в политической, и в культурной и в других сферах. “Надеюсь, что наши совместные усилия еще больше укрепят многоплановое сотрудничество между Индией и Арменией”, - говорится в послании президента Индии.