Անկախության տոնի առթիվ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորել է Հնդկաստանի նախագահը
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Անկախության տոնի առթիվ Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի Հանրապետության նախագահ Ռամ Նաթ Քովինդը: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հնդկաստանի կառավարության, ժողովրդի և անձամբ իր անունից նախագահ Ռամ Նաթ Քովինդը ջերմ ողջույններ և շնորհավորանքներ է հղել նախագահ Սարգսյանին և հայ ժողովրդին:
«Հնդկաստանին և Հայաստանին միավորում են ջերմ և բարեկամական կապերը: Մեր երկկողմ և բազմակողմ համագործակցությունը և մարդկային շփումները տարիների ընթացքում ընդլայնվել են սոցիալական, քաղաքական, մշակութային և այլ ոլորտներում: Հուսով եմ, որ մեր համատեղ ջանքերը հետագայում ևս կամրապնդեն Հնդկաստանի և Հայաստանի բազմաբնույթ համագործակցությունը»,-մասնավորապես ասվում է Հնդկաստանի նախագահի ուղերձում:

YEREVAN, SEPTEMBER 22, ARMENPRESS. President of India Ram Nath Kovind congratulated Armenian President Armen Sarkissian on the Independence Day, the Armenian President’s Office told Armenpress.
On behalf of the Indian government, people and himself personally President Ram Nath Kovind addressed warm wishes and congratulations to President Sarkissian and the Armenian people.
“India and Armenia are united by warm and friendly ties. Our bilateral and multilateral cooperation and human contacts have expanded in social, political, cultural and other spheres within the course of years. I hope that our joint efforts will further strengthen the multisectoral cooperation between India and Armenia”, reads the Indian President’s congratulatory letter.