Ռուսաստանը եւ Մալթան կվերանայեն հարկման վերաբերյալ կոնվենցիան
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ կառավարությունը հավանություն Է տվել Մալթայի հետ կրկնակի հարկումից խուսափելու վերաբերյալ կոնվենցիայում փոփոխություններ մտցնելու արձանագրության նախագծին. շահութաբաժինների եւ տոկոսների հարկը կբարձրացվի մինչեւ 15 տոկոս: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է ՌԴ կառավարության մամուլի ծառայությունը:
«Կառավարությունը հաստատել Է Մալթայի հետ կրկնակի հարկումից խուսափելու վերաբերյալ կոնվենցիայում փոփոխություններ մտցնելու արձանագրության նախագիծը: Շտկումները վերաբերում են աղբյուրների հարկի ավելացմանը շահութաբաժինների եւ տոկոսների նկատմամբ մինչեւ 15 տոկոս: Կարգադրությունն ստորագրել Է կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինը»,-ասվում Է հաղորդագրության մեջ:
Միշուստինը նաեւ ֆինանսների նախարարությանը հանձնարարել Է բանակցություններ վարել մալթական կողմի հետ եւ ստորագրել հարկային համաձայնագիրը փոխող արձանագրություն: Ռուսաստանը եւ Կիպրոսը այդպիսի փաստաթուղթ ստորագրել Էին սեպտեմբերի 8-ին, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Россия и Мальта пересмотрят конвенцию о налогообложении
Правительство РФ одобрило проект протокола о внесении изменений в конвенцию об избежании двойного налогообложения с Мальтой: налог по дивидендам и процентам будет повышен до 15%. Как передает Арменпресс, об этом сообщила пресс-служба правительства РФ.
"Правительство утвердило проект протокола о внесении изменений в конвенцию об избежании двойного налогообложения с Мальтой. Корректировки касаются увеличения налога у источника в отношении дивидендов и процентов до 15%. Распоряжение подписал председатель правительства Михаил Мишустин", - говорится в сообщении.
Мишустин также поручил Минфину провести переговоры с мальтийской стороной и подписать протокол, изменяющий налоговое соглашение. Россия и Кипр подписали такой документ 8 сентября.