ԱԻՆ-ը ֆիզկուլտ ինստիտուտի նկուղում զինամթերքի հայտնաբերման մասին ահազանգ է ստացել
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐի, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն սեպտեմբերի 10-ին, ժամը 13:21-ին տեղեկություն է ստացվել, որ Երևանի Ալեք Մանուկյան փողոցի թիվ 17 հասցեում գտնվող «Հայկական ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի պետական ինստիտուտ»-ի շենքի նկուղում զինամթերք է հայտնաբերվել։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ խումբը, հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական ջոկատը և Քաղաքացիական պաշտպանության վարչության քաղաքացիական պաշտպանության ուժերի հավաքական կենտրոնի ինժեներասակրավորական խումբը:
Փրկարարները և «Հայկական ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի պետական ինստիտուտ»-ի անվտանգության աշխատակիցները համատեղ ուժերով տարհանել են 14 քաղաքացու։

Боеприпасы в подвале Института физической культуры
10 сентября в 13:21 в Национальный центр кризисного управления поступило сообщение, что в подвале здания Армянского государственного института физической культуры и спорта, по адресу ул. Алека Манукяна 17 обнаружены боеприпасы. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МЧС Армении.
На место происшествия выехала оперативная группа Национального центра кризисного управления СС МЧС, спасательный отряд Центра по осуществлению спасательных работ особого назначения и инженерно-саперная группа коллективного центра сил гражданской обороны Управления гражданской обороны.
Спасатели и сотрудники службы безопасности Армянского государственного института физической культуры и спорта совместными усилиями эвакуировали 14 граждан.