Հրշեջ-փրկարարները մարել են ընդհանուր 212 հա տարածքում բռնկված հրդեհները
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱԻՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում սեպտեմբերի 8-ին 16 ահազանգ է ստացվել հանրապետության տարբեր խոտածածկ տարածքներում բռնկված մոտ 200 քմ և ավելի տարածք ընդգրկող հրդեհների վերաբերյալ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից: Մասնավորապես՝
Երևանի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանում՝ 500 քմ, Կենտրոն վարչական շրջանում՝ 1000 քմ, Շենգավիթ վարչական շրջանում՝ 2000 քմ, Աջափնյակ վարչական շրջանում՝ մոտ 800 քմ,
Արագածոտնի մարզի Աշտարակ քաղաքում՝ մոտ 2000 քմ,
Արարատի մարզի Մասիս քաղաքում՝ մոտ 1000 քմ,
Կոտայքի մարզի Աբովյան քաղաքում՝ 2000 քմ, Նոր Հաճն քաղաքում՝ մոտ 500 քմ, Վերին Պտղնի գյուղում՝ 3000 քմ, Պտղնի գյուղում՝ 7000 քմ, Առինջ գյուղում՝ մոտ 5000 քմ, Ջրվեժ գյուղում՝ մոտ 400 քմ,

Пожарные-спасатели потушили пожары на 212 га разных территорий
В Национальном центре кризисного управления СС МЧС Армении 8 сентября поступило 16 сообщений о пожарах, охватывающих около 200 кв/м и более, вспыхнувших на разных травяных участках республики. Об этом Арменпресс сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МЧС Армении.
В Ереване в административном районе Малатия-Себастия - 500 кв/м, в административном районе Кентрон - 1 000 кв/м, в административном районе Шенгавит - 2 000 кв/м, в административном районе Ачапняк - около 800 кв/м;
В городе Аштарак Арагацотнской области - около 2 000 кв/м;
В городе Масис Араратской области - около 1 000 кв/м;
В городе Абовян Котайкской области - 2 000 кв/м, в городе Нор Ачин - около 500 кв/м, в селе Верин Птгни - 3 000 кв/м, в селе Птгни - 7 000 кв/м, в селе Ариндж - около 5 000 кв/м, в селе Джрвеж - около 400 кв/м;