Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կորեայի Հանրապետության նախագահին Ազգային տոնի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կորեայի Հանրապետության նախագահ Մուն Ջե-Ինին Ազգային տոնի՝ Ազատագրման օրվա առթիվ: «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Կորեայի Հանրապետության բարեկամ ժողովրդին ազգային տոնի` Ազատագրման օրվա առթիվ:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է մեր երկրների միջև ձևավորված բարեկամական հարաբերություններն ու արդյունավետ փոխգործակցությունը։ Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով կկարողանանք առավել ընդգրկուն դարձնել հայ-կորեական երկկողմ օրակարգը՝ ի շահ մեր ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձերդ Գերազանցությանը քաջառողջություն և հաջողու-թյուն¬ներ, իսկ Կորեայի բարեկամ ժողովրդին` խաղաղություն և բարգավաճում»,-ասված է ուղերձում:

Nikol Pashinyan congratulates President of the Republic of Korea on National Day
YEREVAN, AUGUST 15, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to President of the Republic of Korea Moon Jae-in on Korea’s national holiday - Liberation Day. As ARMENPRESS was informed from the Office of the Prime Minister, the message reads, in part:
“I warmly congratulate you and the friendly people of the Republic of Korea on your country’s national holiday - Liberation Day.
Armenia highly appreciates the friendly relations and the ongoing effective cooperation between our two countries. I am confident that through joint efforts we will be able to make the Armenian-Korean bilateral agenda more comprehensive to the benefit of our peoples.
I wish Your Excellency robust health and every success, as well as peace and prosperity – to the friendly people of Korea.”