ՃՏՊ Երևան-Երասխ ավտոճանապարհին. բախվել է 5 մեքենա
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԻՆ Մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոնն օգոստոսի 12-ին՝ ժամը 23։15-ին, տեղեկություն է ստացել այն մասին, որ Մ-2 ավտոճանապարհի Տափերական գյուղի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ՀՀ ԱԻՆ-ը տեղեկացնում է, որ դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Արարատի մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ։
Պարզվել է, որ Երևան-Երասխ ավտոճանապարհի 35-րդ կմ-ին բախվել է մի քանի ավտոմեքենա՝ «BMW» (վարորդ՝ Վահագն Հ․, ծնված 1980 թ.), «Reno» (վարորդ՝ Գևորգ Ի․, ծնված 1992 թ.), «ZIL» (վարորդ՝ Լյուդվիգ Հ․, ծնված 1990 թ.), «ZIL» (վարորդ՝ Հովհաննես Ե․, ծնված 1977 թ.) և «Opel Аstra G» (վարորդ՝ Սարգիս Ա․, ծնված 1993 թ.) մակնիշների ավտոմեքենաներ:
Մինչ փրկարարների՝ կանչի վայր հասնելը «BMW» մակնիշի ավտոմեքենայի ուղևոր Քրիստինե Ա․-ն (ծնված 1978 թ.) հոսպիտալացվել է «Էրեբունի» ԲԿ։
Փրկարարները հոսանքազրկել են ավտոմեքենաները, փակել գազի բալոնների փականները և կատարել ճանապարհի լվացման աշխատանքներ։

ДТП на трассе Ерджан-Ерасх: столкнулись 5 автомобилей
ЕРЕВАН, 13 АВГУСТА, АРМЕНПРЕСС. В Региональный центр управления кризисными ситуациями Министерства по чрезвычайным ситуациям Армении 12 августа в 23:15 поступила информация о происшествии, произошедшем в районе села Таперакан на трассе М-2.
Как сообщает «Арменпресс», МЧС РА сообщает, что к месту происшествия выехала пожарная часть из пожарно-спасательного отряда Араратского регионального спасательного управления МЧС.
Выяснилось, что на 35-м км трассы Ереван-Ерасх столкнулись несколько автомобилей: «БМВ» (водитель: Ваагн Х., 1980 г.р.), «Рено» (водитель: Геворг И., 1992 г.р.). ), «ЗИЛ» (водитель: Людвиг Х., 1990 г.р.), «ЗИЛ» (водитель: Ованес Е., 1977 г.р.) и «Opel Astra G» (водитель: Саргис А., 1993 г.р.).
До прибытия спасателей на место происшествия в МЦ «Эребуни» была госпитализирована пассажир автомашины «BMW» Кристина Н.А. (1978 г.р.).