Հրշեջ-փրկարարները մարել են ընդհանուր 25.3 հա տարածքում բռնկված հրդեհները
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության Փրկարար ծառայության ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնն օգոստոսի 8-ին 18 ահազանգ է ստացվել Հայաստանի տարբեր խոտածածկ տարածքներում բռնկված մոտ 200 քմ և ավելի տարածք ընդգրկող հրդեհների վերաբերյալ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հրդեհները բռնկվել են՝
Երևանի Աջափնյակ վարչական շրջանում՝ 3000 քմ, Էրեբունի վարչական շրջանում՝ 800 քմ, Կենտրոն վարչական շրջանում՝ 2000 քմ, Նուբարաշեն վարչական շրջանում՝ 1000 քմ, Շենգավիթ վարչական շրջանում՝ 1000 քմ,
Արագածոտնի մարզի Աշտարակ քաղաքում՝ 2500 քմ,
Արմավիրի մարզի Էջմիածին քաղաքում՝ 16 հա, 600 քմ խաղողի վազեր,
Կոտայքի մարզի Չարենցավան քաղաքում՝ 1500 քմ, Աբովյան քաղաքում՝ 4000 քմ, 1000 քմ, 6000 քմ, Եղվարդ քաղաքում՝ 5000 քմ, 1․8 հա, Ջրվեժ գյուղում՝ 300 քմ, Արգել գյուղում՝ 400 քմ, 4․5 հա,

Спасатели потушили пожары  на территориях общей площадью 25.3 га
8 августа в Национальный центр кризисного управления Спасательной службы МЧС РА поступило 18 сигналов тревоги о пожарах на травянистых участках в различных районах Армении площадью около 200 квадратных метров и более.
Как  сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям РА, возгорания  произошли в  следующих районах:
в Ереване, в административном районе Ачапняк — 3000 квадратных метров, в административном районе Эребуни — 800 квадратных метров, в административном районе Кентрон — 2000 квадратных метров, в административном районе Нубарашен — 1000 квадратных метров, в административном районе Шенгавит —1000 квадратных метров,
в Арагацотнской области, в городе Аштарак— 2500 квадратных метров,
в Армавирской области, в городе Эчмиадзин— 16 га, виноград 600 квадратных метров,
в Котайкской области, в городе Чаренцаван— 1500 квадратных метров, в городе Абовян — 4000 квадратных метров, 1000 квадратных метров, 6000 квадратных метров, в городе Егвард —  5000 квадратных метров, 1–8 га, в селе Джрвеж — 300 квадратных метров, в селе Аргел —  400 квадратных метров, 4-5 га,