Ոստիկանության բարեփոխումները համակարգող խորհուրդ կստեղծվի. այն կնախագահի վարչապետ Փաշինյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ կառավարությունում ոստիկանության բարեփոխումները համակարգող խորհուրդ կստեղծվի: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ որոշումը հրապարակված է կառավարության պաշտոնական կայքում:
Ոստիկանության բարեփոխումները համակարգող խորհրդի նպատակն է Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության բարեփոխումների ռազմավարության և դրանից բխող 2020-2022 թվականների գործողությունների ծրագրի լիարժեք և արդյունավետ իրագործման, ինչպես նաև իրավապահ, դատական և այլ ոլորտների զարգացման ծրագրերի հետ փոխգործելիության ապահովումը:
Խորհուրդը կնախագահի ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Կազմում կլինեն ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը, Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը, Ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը, ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանը, Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը, ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը, Պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը, այլ նախարարներ, պատգամավորներ և բարձրաստիճան պաշտոնյաներ:

Будет создан Совет по координации реформ в полиции: его возглавит премьер-министр Пашинян
Решением премьер-министра Армении Никола Пашиняна при правительстве будет создан Совет по координации реформ в полиции. Как передает Арменпресс, решение опубликовано на официальном сайте правительства.
Цель создания Совета по координации реформ в полиции - обеспечение полноценной и эффективной реализации Стратегии реформ в полиции Республики Армения и вытекающей из нее программы действий на 2020 - 2022 годы, а также взаимодействия с программами развития правоохранительной, судебной и других сфер.
Председателем совета будет премьер-министр Армении Никол Пашинян. В составе совета будут вице-премьер Мгер Григорян, министр юстиции Рустам Бадасян, министр финансов Атом Джанджугазян, министр НОКС Араик Арутюнян, министр территориального управления и инфраструктур Сурен Папикян, министр высокотехнологичной промышленности Акоп Аршакян, министр обороны Давид Тоноян, другие министры, депутаты и должностные лица.