ԱՄԷ-ում զբոսաշրջիկների մուտքի համար նոր կանոններ են սահմանել
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արաբական Միացյալ Էմիրությունների Դուբայ և Աբու Դաբի քաղաքներում օգոստոսի 1-ից նոր կանոններ են սահմանվել երկիր մուտք գործող և տարանցիկ ճանապարհով այլ երկրներ մեկնող զբոսաշրջիկների համար: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հայտնում է ՌԻԱ-նովոստին, հղում անելով Tourprom-ին:
Դուբայ և Աբու Դաբի քաղաքներ մուտք գործելու համար բոլոր զբոսաշրջիկները պետք է ունենան կորոնավիրուսի թեստի բացասական պատասխան: Մինչև 12 տարեկան երեխաները, սահմանափակ հնարավորությունների միջին և ծանր աստիճան ունեցող երեխաներն ազատվում են թեստի առկայության պարտադիր պահանջից: Բացասական պատասխանները վավեր են լինելու նմուշառումից հետո 96 ժամվա ընթացքում:
Բոլոր զբոսաշրջիկները նաև պետք է լրացնեն առողջության վիճակի վերաբերյալ հայտարարագիր և ներկայացնեն օդանավակայանում:
Արաբական Միացյալ Էմիրություններում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվը 61 հազար 163 է: Երկրում կորոնավիրուսից ապաքինվել է 54 հազար 863 հոգի, մահացել` 351 մարդ:

В ОАЭ ввели новые правила для туристов
С 1 августа 2020 года в Дубае и Абу-Даби появятся новые въездные правила для путешественников и транзитных туристов. Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА новости, об этом сообщает Tourprom.
Все граждане, жители, туристы и транзитные пассажиры должны получить отрицательный результат теста на COVID-19 до прибытия в Дубай или Абу-Даби. Дети в возрасте до двенадцати лет и дети с ограниченными возможностями средней и тяжелой степени освобождаются от теста. Отрицательные результаты будут действительны в течение 96 часов с момента проведения анализа. При этом туристы, вылетающие из Дубая в страны ЕС и Великобританию, также должны иметь сертификат об отрицательном результате проверки на коронавирус.
Кроме того, все пассажиры должны заполнить декларацию о здоровье и предоставить ее в аэропорту при регистрации.