Էլթոն Ջոնի նախկին կինը նրանից 3 միլիոն ֆունտ ստերլինգ է պահանջել
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Երաժիշտ Էլթոն Ջոնի նախկի կինը 3 մլն ֆունտ ստերլինգի հայց է ներկայացրել՝ պնդելով, որ նա խախտել է ամուսնալուծության համաձայնագիրը՝ այն ներառելով իր հուշերում և «Ռոքետմեն» կենսագրական ֆիլմում։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ն, Էլթոն Ջոնի նախկին կինը՝ Ռենատա Բլաուելը դատի է տվել 73-ամյա երաժշտին համաձայնագրի «բազմակի և աղաղակող» խախտումների համար, որը զույգը ստորագրել է 1988 թվականին՝ 4 տարվա ամուսնությունից հետո։ Փաստաթուղթը ներառել է մի կետ, որն արգելում է նրանցից որևէ մեկին քննարկել իրենց ամուսնությունը կամ ամուսնալուծության պատճառները։
Փաստաթղթերում Բլաուելի իրավաբանական թիմը պնդում է, որ նա ամուսնալուծությունից հետո փորձել է թաքցնել իր կյանքը հասարակությունից, այդ թվում՝ անվան և արտաքինի փոփոխությունները, սակայն նրա կյանքի և երգչի հետ ապահարզանի մանրամասները բացահայտվել են ֆիլմում և հուշերում:
Բլաուելը պահանջում է դատական արգելք, որպեսզի կանխվի տեղեկատվության բացահայտումը ապագայում, ինչպես նաևլինի վնասի փոխհատուցում, որը, կազմում է մոտ 3 միլիոն ֆունտ։
Երգչի կողմը հերքում է համաձայնագրի խախտումը՝ պնդելով, որ գրքի, ֆիլմի և Instagram-ում մեկ հրապարակման մանրամասները հանրամատչելի են, և, որ պայմանագիրը «տարածվում է միայն անձնական և գաղտնի թեմաների վրա»։

Бывшая жена Элтона Джона требует у него 3 миллиона фунтов
Экс-супруга музыканта сэра Элтона Джона предъявляет ему иск на 3 миллиона фунтов стерлингов, утверждая, что он нарушил их бракоразводное соглашение, включив ее в свои мемуары и биографический фильм "Рокетмен".
Как  передает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, экс-супруга Элтона Джона Рената Блауэл подала в суд на 73-летнего музыканта за "неоднократные и вопиющие" нарушения соглашения, которое пара подписала в 1988 году после четырехлетнего брака. Документ включал пункт, запрещающий кому-либо из них обсуждать свой брак или причины развода.
В документах юридическая команда Блауэл утверждает, что она пыталась после развода скрыть свою жизнь от общественности, включая изменение имени и внешности, однако подробности ее жизни и развода с певцом были раскрыты в фильме и мемуарах.
Блауэл требует судебный запрет, чтобы предотвратить раскрытие информации в будущем, а также покрытие ущерба, который, как утверждается, составляет около 3 миллионов фунтов стерлингов.
Сторона певца отрицает нарушение соглашения, утверждая, что подробности в книге, фильме и одной публикации в Instagram являются общедоступными и что договор "распространяется только на личные и конфиденциальные темы".