Հայկական ԶՈւ-ն կանխել է ադրբեջանցի զինծառայողների կողմից պետական սահմանը խախտելու փորձը
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Ադրբեջանի զինված ուժերի զինծառայողները հուլիսի 12-ին՝ ժամը 12:30-ի սահմաններում, ՈՒԱԶ մակնիշի ավտոմեքենայով Տավուշի ուղղությամբ ՀՀ պետական սահմանը խախտելու փորձ են կատարել:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը: «Հայկական կողմի նախազգուշացումից հետո Ադրբեջանի զինծառայողները, թողնելով ՈՒԱԶ մակնիշի ավտոմեքենան, վերադարձել են իրենց դիրք:  Ժամը 13: 45-ին Ադրբեջանի զինված ուժերի զինծառայողները կրկնել են հայկական զինված ուժերի սահմանային դիրքը գրավելու փորձը, կիրառելով հրետանային կրակ, սակայն ճնշվել են հայկական կողմից և, կորուստներ կրելով, հետ շպրտվել»,- նշել է Ստեփանյանը:

YEREVAN, JULY 12, ARMENPRESS. The servicemen of the Azerbaijani armed forces made an attempt to violate the Armenian state border in an UAZ vehicle in the direction of Tavush Province on July 12 at about 12:30, ARMENPRESS reports spokesperson of the Defense Ministry of Armenia Shushan Stepanyan wrote on her Facebook page.
''After the warning by the Armenian side the Azerbaijani servicemen left their UAZ vehicle and returned to their positions. At 13:45 the Azerbaijani servicemen repeated the attempt to occupy the Armenian position by using artillery, but were silenced by the Armenian side. They suffered casualties and were repelled'', she wrote.