Թատրոնը կա և անհամբերությամբ սպասում է հանդիսատեսի հետ հանդիպմանը. Կարեն Ներսիսյան
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Կ. Ս. Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար Կարեն Ներսիսյանն այժմ բեմադրում է ամերիկացի հայտնի դրամատուրգ Դոն Նիգրոյի  «Մարդիկ։ Գազաններ։ Հանգամանքներ» պիեսը: Ներկայացման փորձերն անցկացվում են բացօթյա տարածքներում, որտեղ պահպանվում են անվտանգության բոլոր կանոնները:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նոր բեմադրության մասին Ներսիսյանը մանրամասներ է հայտնում թատրոնի «Ֆեյսբուք»-ի պաշտոնական էջում զետեղված տեսանյութում:
«Մեկուսացման շրջանում մեր թատրոնի՝ պաստառների համար նախատեսված հատվածում հայտնվեց «Ես կամ» գրությունը: Հավանաբար, դա գրել է թատերասերներից որևէ մեկը: Դա իսկապես այդպես է. թատրոնը կա: Սիրելի հանդիսատես, մենք կանք, մենք աշխատում ենք,  նոր ներկայացումների փորձեր ենք իրականացնում և մենք շատ ենք սպասում ձեզ հետ հանդիպմանը»,- նշեց Ներսիսյանն ու հավելեց, որ աշխատում են չորս նոր ներկայացման վրա՝ փորձերի ընթացքում պահպանելով անվտանգության բոլոր կանոնները: Փորձերն անցկացվում են բացօթյա տարածքներում՝ բակում,  պատշգամբում:
Թատրոնի գեղարվեստական ղեկավարը տեղեկացրեց, որ բեմադրում է Դոն Նիգրոյի  «Մարդիկ։ Գազաններ։ Հանգամանքներ» պիեսը: «Նա շատ հայտնի ու հետաքրքիր դրամատուրգ է, որի գործերը Երևանում դեռ չեն բեմադրվել:  «Մարդիկ։ Գազաններ։ Հանգամանքներ» պիեսը մարդկային հարաբերությունների, սիրո մասին է, այն մասին, թե կյանքում ինչն է մեզ առաջ մղում, մեզ առաջնորդում են բնազդնե՞րը, գիտակցությո՞ւնը, թե՞ բնությունը: Պիեսում շատ են հումորը, պարադոքսային իրավիճակները: Այն լավ, երջանիկ մարդկանց մասին է, որոնք հայտնվում են հիմար իրավիճակում և փորձում են ելք գտնել»,-պատմեց ռեժիսորը:
Կարեն Ներսիսյանը շեշտեց, որ պիեսը բաղկացած է 11 փոքր նովելից, իսկ ներկայացման մեջ զբաղված է 16 դերասան: Բեմանկարիչը Արթուր Հարությունյանն է, որի հետ կարողանում են հետաքրքիր բեմական լուծումներ գտնել, զգեստների հեղինակը երիտասարդ նկարչուհի Գայանե Չոլակյանն է, իսկ խորեոգրաֆը Արիկ Ասատուրյանը:

Театр есть, и он с нетерпением ждет встречи со своим зрителем: Карен Нерсисян
Художественный руководитель Русского драматического театра им. К. С. Станиславского Карен Нерсисян сейчас ставит пьесу известного американского драматурга Дона Нигро “Люди. Звери. Обстоятельства”. Репетиции проводятся на открытых площадках, где соблюдаются все правила безопасности.
Как передает Арменпресс, подробности о своей новой постановке Нерсисян сообщает в видеоматериале, размещенном на официальной странице театра в Facebook.
“В период изоляции в помещении нашего театра, предназначенного для афиш, появилась надпись “Я есть!”. По всей вероятности, это написал кто-то из театралов. Театр есть! Дорогие зрители, мы есть, мы работаем, репетируем новые спектакли, и мы очень ждем встречи с Вами”, - отметил Нерсисян и добавил, что они работают над четырьмя новыми спектаклями, сохраняя при репетициях все правила безопасности.
Художественный руководитель театра сообщил, что он ставит пьесу известного американского драматурга Дона Нигро “Люди. Звери. Обстоятельства”. Он очень известный и интересный драматург, работы которого в Ереване пока не ставились. Пьеса “Люди. Звери. Обстоятельства” о человеческих отношениях, о любви, о том, что движет нами в жизни, что ведет нас - инстинкты, сознание или природа. В пьесе много юмора, парадоксальных ситуаций. Она о хороших, счастливых людях, которые оказываются в глупой ситуации и пытаются найти выход из нее”, - рассказал режиссер.
Карен Нерсисян подчеркнул, что пьеса состоит из 11 маленьких новелл, в спектакле занято 16 актеров. Художник - Артур Арутюнян, с которым возможно находить интересные сценические решения, автором костюмов является молодая художница Гаяне Чолакян, а хореограф - Арик Асатурян.