Հայաստանում հաստատվել է COVID-19-ի 425 նոր դեպք․ ապաքինվել է 295, մահացել 8 քաղաքացի
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում հունիսի 16-ին, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 17 489 դեպք, որոնցից 6571-ն` առողջացած:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10 529  պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 85 556  թեստավորում: Այսպիսով` կա կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 425 նոր դեպք և 295 առողջացած։
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությունից արձանագրվել է մահվան 293 (ավելացել է ևս 8-ով) դեպք:
ՀՀ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ մահացած պացիենտները եղել են 82, 63, 88 տարեկան տղամարդիկ և 81, 65, 72, 70, 86 տարեկան կանայք։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Արձանագրվել է մահվան ևս 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 96 է։

В Армении подтверждено 425 новых случаев COVID-19: выздоровели 295 пациентов, погибли 8
По состоянию на 11:00 16 июня в Армении подтверждено 17 489 случаев коронавирусной болезни, 6 571 больных выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 10 529 пациентов. Всего было проведено 85 556 тестов. Выявлено 425 новых случаев заражения, 295 пациентов выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине коронавируса зарегистрировано 293 летальных исходов (увеличились еще на 8).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что погибшие пациенты были мужчины 78, 82, 63, 88 лет и женщины 81, 65, 72, 70 лет. Все пациенты имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксировано  еще 2 случая смерти, наступившей не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни. Таких случаев - 96.