Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 15 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 15-ին ընդունել է ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ԱՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Սամվել Բաբայանը, քննարկվել են հայկական երկու հանրապետությունների անվտանգային ոլորտներին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել պարենային անվտանգության խնդիրներին:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ փոխգործակցված ինտենսիվ աշխատանքի միջոցով հնարավոր կլինի ապահովել նախանշված ծրագրերի իրականացումը և հասնել ցանկալի արդյունքի:

STEPANAKERT, JUNE 15, ARMENPRESS. Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan received today Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia Armen Grigoryan, the Artsakh Presidential Office told Armenpress.
A wide range of issues related to the security spheres of the two Armenian republics were discussed during the meeting.
The meeting was also attended by Secretary of the Artsakh Republic Security Council Samvel Babayan.
Special emphasis was put to the food security problems.
The Head of the State underlined that through intensive joint work it is possible to ensure the realization of the planned programs and achieve a desired result.