Սահմանադրական դատարանը 43 մլն դրամի խնայողություն է կատարել
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սահմանադրական դատարանը 2019թ. պետական բյուջեից իրեն հատկացված միջոցներից 43 մլն դրամի խնայողություն է կատարել: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում «Հայաստանի Հանրապետության 2019թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության նախնական քննարկման ընթացքում ասաց Ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը:
«Սահմանադրական դատարանի բյուջեն 2019թ. համար շուրջ 725 մլն դրամ էր: Տարվա ընթացքում այն պահպանվել է նույնությամբ: Փաստացի 682 մլն դրամի կամ 94%-ով օգտագործում է եղել»,- ասաց Ջանջուղազյանը:

Конституционный суд Армении сэкономил 43 млн драмов
Конституционный суд Республики Армения в 2019 году из средств, выделенных ему из госбюджета, сэкономил 43 млн драмов.
Как передает Арменпресс, об этом на заседании постоянных комиссий Национального собрания Армении по предварительному обсуждению годового отчета “Об исполнении государственного бюджета на 2019 год” сказал министр финансов Армении Атом Джанджугазян.
“Бюджет Конституционного суда Республики Армения на 2019 год составлял около 725 млн драмов. В течение года в нем  не произошло никаких изменений. Фактически были использованы  682 млн драмов, или 94%”, - сказал Джанджугазян.