Արայիկ Հարությունյանը ցավակցական հեռագիր է հղել հրապարակախոս Մաքսիմ Հովհաննիսյանի ընտանիքին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 4-ին ցավակցական հեռագիր է հղել ականավոր գրող, հրապարակախոս Մաքսիմ Հովհաննիսյանի ընտանիքին` նրա մահվան կապակցությամբ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
«Մեծ ցավ ապրեցի՝ լսելով ականավոր գրող, հրապարակախոս, լրագրող, մտավորական ու քաղաքացի Մաքսիմ Հովհաննիսյանի մահվան բոթը:
Մաքսիմ Հովհաննիսյանն իր շոշափելի ավանդն է ունեցել Արցախյան շարժման կազմակերպման պատասխանատու գործում. նա արցախահայության հույզերն ու ձգտումներն էր արտահայտում մեզ համար բարդ ու ճակատագրական ժամանակաշրջանում:
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ցավակցում ու զորակցում եմ հանգուցյալի հարազատներին ու մերձավորներին, նրա բեղմնավոր գրչի բազմահազար երկրպագուներին:

President of Artsakh offers condolences to family of writer, publicist Maxim Hovhannisyan
STEPANAKERT, JUNE 4, ARMENPRESS. Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan on June 4 sent a condolence letter to the family of prominent writer and publicist Maxim Hovhannisyan in connection with his death, the Presidential Office told Armenpress.
“I have learnt with deep sorrow about the death of prominent writer, publicist, journalist, intellectual and citizen Maxim Hovhannisyan.
Maxim Hovhannisyan made a tangible contribution to the responsible mission of organizing the Artsakh movement. He expressed the emotions and aspirations of the Artsakh Armenians in a difficult and fatal period for us.
On behalf of the people, authorities of Artsakh and myself personally I express my condolences and support to all the relatives and friends of the deceased, to the thousands of fans of his prolific pen.