Հայաստանում հաստատվել է COVID-19-ի 515, մահվան 12 նոր դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում հունիսի 3-ին, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 10 524 դեպք, որոնցից 3454-ն` առողջացած:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 6841 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է  61 650 թեստավորում: Այսպիսով` կա կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 515 նոր դեպք և 27 առողջացած։
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությունից արձանագրվել է մահվան 170 (ավելացել է ևս 12-ով) դեպք:
ՀՀ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ մահացած պացիենտները եղել են 82, 64, 86, 79, 54, 68, 83 տարեկան տղամարդիկ և 64, 85, 46, 79, 62 տարեկան կանայք։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Արձանագրվել է մահվան ևս 3 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 59 է։

В Армении подтверждено 515 случаев COVID-19, 12 случаев смерти
По состоянию на 11:00 3 июня в Армении подтверждено 10 524 случая коронавируса, из которых 3454 выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 6 841 пациентов. Всего было проведено 61 650 тестов. Выявлено 515 новых случаев заражения, 27 пациентов выздоровели.
В общей сложности из-за коронавируса зарегистрировано 170 летальных исходов (увеличилось еще на 12).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что погибшие пациенты были мужчинами 82, 64, 86, 79, 54, 68, 83 лет и женщинами 64, 85, 46, 79 и 62 лет. Все пациенты имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксировано еще 3 случая смерти, когда у пациентов была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила вследствие другой болезни. По общему счету таких случаев - 59.