Ազգային ժողովը շարունակում է քառօրյա նիստի աշխատանքները. ՈՒՂԻՂ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային ժողովում շարունակվում են քառօրյա նիստի աշխատանքները: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ քվեարկության կդրվեն նախորդ օրը քննարկված նախագծերը, այդ թվում՝ Հանրապետության հողային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը:
Խորհրդարանը կշարունակի «Ոստիկանության մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին և «Ոստիկանությունում ծառայության մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրենքների նախագծերի փաթեթի քննարկումը:
Պատգամավորը երկրորդ ընթերցմամբ կքննարկեն «Բանկային գաղտնիքի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին, «Դեղերի մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին և մի շարք այլ օրենքների նախագծեր:
Օրակարգում են  նաև Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովի 2019 թվականի գործունեության մասին տարեկան հաղորդման, «Հայաստանի Հանրապետության դատախազության 2019 թվականի գործունեության մասին» հաղորդման, Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի գործունեության վերաբերյալ 2018-2019 թվականների հաղորդման քննարկումները:

Национальное собрание продолжает работу четырехдневного заседания. Как передает «Арменпресс», на голосование будут вынесены обсужденные в предыдущий день проекты, в том числе и проект закона О внесении изменений и дополнений в Земельный кодекс.
Парламент продолжит обсуждение пакета законопроектов О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Армения “О полиции” " и о внесении изменений и дополнений в Закон Республики Армения “О службе в полиции”.
Депутаты во втором чтении обсудят законопроекты О внесении изменений в Закон Республики Армения “О банковской тайне”, о внесении изменений и дополнений в Закон Республики Армения “ О лекарствах” и ряд других законопроектов.
В повестке дня также обсуждения годовых сообщений “:О деятельности Комиссии по телевидению и радио на 2019 год”, “О деятельности прокуратуры Республики Армения на 2019 год”,  “О деятельности Центральной избирательной комиссии Республики Армения в 2018 - 2019 годах”.