ԱԳ նախարարը և ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահները դիտարկել են տարածաշրջան համանախագահների այցերի հեռանկարները
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը  և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովը (Ռուսաստան), Ստեֆան Վիսկոնտին (Ֆրանսիա), Էնդրյու Շոֆերը (ԱՄՆ), ինչպես նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկը մայիսի 19-ին  տեսակոնֆերանս են անցկացրել։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, Հայաստանի ԱԳՆ ղեկավարը և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները մտքեր են փոխանակել վերջին տեսակոնֆերանսից հետո տարածաշրջանային զարգացումների շուրջ: ՀՀ ԱԳ նախարարը կարևորել է համավարակի պայմաններում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ մշտական շփումների պահպանումը:
Զրուցակիցները դիտարկել են նաև կորոնավիրուսի համավարակի տարածմամբ պայմանավորված սահմանափակումների վերացումից հետո տարածաշրջան համանախագահների այցերի իրականացման և նախարարական մակարդակով հանդիպումների անցկացման հեռանկարները:

YEREVAN, MAY 19, ARMENPRESS. Foreign Minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan held a video conference with the OSCE Minsk Group Co-chairs  Igor Popov of the Russian Federation, Stéphane Visconti of France, and Andrew Schofer of the United States of America, as well as Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office Andrzej Kasprzyk.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the MFA Armenia, the Armenian FM and the OSCE Minsk Group Co-chairs exchanged views on the regional developments following the recent video conference.
The sides also referred to the opportunities of paying a regional visit by the Co-chairs and holding meeting at ministerial level following the elimination of coronavirus-linked restrictions.