Զորավարժությունների ժամանակ Իրանը սխալմամբ խոցել է իր ռազմանավը. կա զոհ
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանի «Ջամարան» ռազմածովային ականակիր նավը զորավարժությունների ժամանակ սխալմամբ կրակել է իր նավի ուղղությամբ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին «Թվիթեր»-ում գրառում է կատարել Իրանի «Թասնիմ» լրատվական գործակալության քաղաքական բաժնի ղեկավար Մահդի Բահտիարին: Նրա տեղեկություններով՝ դեպքը տեղի է ունեցել Օմանի ծոցում: Ռազմանավից արձակված հրթիռով խոցվել է «Konarak» նավը:
Իրանական «IRNA» գործակալությունը հայտնում է, որ ներկայում 12 մարդ հոսպիտալացված է: Նշվում է, որ դեպքից անմիջապես հետո այնտեղ են ուղևորվել շտապօգնության 10 մեքենաներ՝ տուժանծներին բուժհաստատություններ տեղափոխելու համար: Սկզբում հոսպիտալացվել է 16 մարդ, ռազմածովային անձնակազմից մեկը մահացել է, 3-ն արդեն դուրս են գրվել: Պաշտոնական տեղեկատվության համաձայն, դեպքի պատճառները պարզելու համար կատարվում է նախաքննություն: Պաշտոնական կառույցներն այլ մանրամասներ չեն հաղորդում:

Во время учений Иран по ошибке поразил свой военный корабль: есть погибший
Как передает «Арменпресс», об этом в Твиттере написал руководитель политического отдела иранского информационного агентства “Тасним” Махди Бахтиари. По его данным, инцидент произошел в Оманском заливе.
Корабль “Konarak” был поражен ракетой с эсминца.
Иранское агентство IRNA сообщает, что в настоящее время госпитализированы 12 человек. Отмечается, что сразу после инцидента туда направились 10 машин скорой помощи для перевозки пострадавших в медучреждения. Вначале были госпитализированы 16 человек, один пострадавший скончался, трое уже выписаны. Согласно официальной информации, для выяснения причин инцидента ведется следствие. Официальные структуры других подробностей не сообщают.