ԿԳՄՍ նախարարությունը նախաձեռնում է բարեգործական միջոցառում
ԵՐԵՎԱՆ,  20 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը, «Տաշիր» բարեգործական հիմնադրամի աջակցությամբ, համագործակցելով Հայաստանի կոմպոզիտորների, Հայաստանի նկարիչների, Հայաստանի թատերական գործիչների, Հայաստանի գրողների, Հայաստանի կինոմատոգրաֆիսնտների միությունների հետ նախաձեռնում է բարեգործական միջոցառում՝ «ԵՂԵՔ ԱՌՈՂՋ, ՄՆԱՑԵՔ ՏԱՆԸ» խորագրով։  «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարությունից։
«Միջոցառման շրջանակում հորդորում ենք ոլորտի ավագ սերնդի վաստակաշատ գործիչներին պահպանել պարետատան ցուցումները: Բարեգործական միջոցառման շրջանակներում նրանց կտրամադրվեն բժշկական և պարենային ապրանքներ: ՀՀ ԿԳՄՍՆ-ն բարեգործական միջոցառումն իրականացնելու նպատակով հավաքագրում է կամավորների: Բոլոր նրանք, ովքեր պատրաստակամ են առաջիկա օրերին միանալու նախաձեռնությանը, կարող են զանգահարել հետևյալ հեռախոսահամարին` (010) 599-631»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Министерство НОКС инициирует благотворительное мероприятие
Министерство образования, науки, культуры и спорта Республики Армения при содействии Благотворительного фонда “Ташир”, в сотрудничестве с Союзами композиторов Армении, художников Армении, театральных деятелей Армении, писателей Армении,  кинематографистов Армении инициирует благотворительное мероприятие под девизом “Будьте здоровы, оставайтесь дома”. Об этом «Арменпресс» сообщили в Министерстве НОКС.
“В рамках мероприятия призываем заслуженных деятелей старшего поколения сохранять указания комендатуры. В рамках благотворительного мероприятия им будут предоставлены медицинские и продовольственные товары. Министерство образования и науки Армении собирает добровольцев для проведения благотворительного мероприятия. Все те, кто готов присоединиться к инициативе в ближайшие дни, могут позвонить по следующему номеру телефона: (010) 599-631”, - говорится в сообщении министерства.