Փաշինյանը շնորհավորել է անկախ և ժողովրդավար Արցախի ժողովրդին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Արցախի ժողովրդին` ընտրությունների ավարտին հասցնելու կապակցությամբ՝ նշելով, որ Հայաստանը շարունակում է Արցախի հետ սերտ համագործակցությանը` ընդհանուր նպատակներին հասնելու համար։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին Փաշինյանը գրել է «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում։
«Ես շնորհավորում եմ անկախ և ժողովրդավարական Արցախի ժողովրդին` ընտրություններն ամբողջականացնելու առիթով: Նրանք իշխանություններին լիազորել են էլ ավելի ամրապնդել Արցախի անվտանգությունը և ներկայացնել այն խաղաղ գործընթացում։ Մենք շարունակում ենք Արցախի հետ մեր սերտ համագործակցությունը՝ մեր ընդհանուր նպատակներին հասնելու համար»,- գրել է Փաշինյանը։
Ապրիլի 14-ին Արցախի Հանրապետության նախագահահական ընտրությունների երկրորդ փուլի նախնական արդյունքներով` 88% ձայնով նախագահ է ընտրվել Արայիկ Հարությունյանը։ Նախագահի մյուս թեկնածու Մասիս Մայիլյանը ստացել է 12% ձայն։

Pashinyan congratulates people of independent and democratic Artsakh on completing elections
YEREVAN, APRIL 15, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan congratulated the people of Artsakh on completing elections, stating that Armenia continues close cooperation with Artsakh for reaching common goals.
“I congratulate the people of independent and democratic Artsakh on completing elections. They mandated authorities to further strengthen the security of Artsakh and represent it in the peace process. We continue our close cooperation with Artsakh to reach our common goals”, Pashinyan wrote on Twitter.
The voting in the second round of the presidential election was held in Artsakh on April 14. According to the preliminary results, Arayik Harutyunyan was elected President of Artsakh with 88% of votes. The other candidate, current foreign minister Masis Mayilyan received 12% of votes.