Արցախի Քաշաթաղի բուժմիավորումում մեկուսացված 6 անձից փորձանմուշ է վերցվել
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի Քաշաթաղի բուժմիավորումում այս պահի դրությամբ մեկուսացված 6 քաղաքացիներ կան, որոնցից երկուսն ունեն ջերմություն: Նրանք առնչվում են Միրիկ գյուղում արձանագրված դեպքի հետ:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արցախի տեղեկատվական շտաբը։
«6 քաղաքացիներից էլ փորձանմուշ է վերցվել և ուղարկվել հետազոտության: Եվս երեք քաղաքացուց փորձանմուշ է վերցվել ավելի ուշ»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։
Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ Միրիկն ու հարակից համայնքները շարունակում են մնալ ինքնամեկուսացման մեջ, այնտեղ հերթապահություն իրականացնող բուժանձնակազմը որևէ ահազանգ չի ստացել:
Կեղծ և չստուգված լուրերից խուսափելու համար Արցախի տեղեկատվական շտաբը կրկին կոչ է անում հետևել պաշտոնական լրահոսին, որը ներկայացվում է Արցախի Հանրապետությունում ձևավորված նոր կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման աշխատանքները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի տեղեկատվական շտաբի միջոցով:
Արցախում կորոնավիրուսի առաջին դեպքը գրանցվել էր ապրիլի 7-ին Միրիկ գյուղում դեպքերի թիվը հասել է 3-ի:

В Кашатагском медобъединении Арцаха у 6 человек взяты пробы
В Кашатагском медобъединении Арцаха на данный момент есть 6 изолированных граждан, двое из которых с температурой.
“У 6 человек взяты пробы и направлены на исследование. Позже они были взяты еще у троих граждан”, -  говорится в сообщении.
Из Министерства здравоохранения Арцаха сообщают, что село Мирик и близлежащие общины продолжают оставаться в самоизоляции, медперсонал, осуществляющий там дежурство, не получал никаких сигналов.
Во избежание распространения ложных и недостоверных слухов Информационный штаб Арцаха вновь призывает следить за официальной информацией, представленной посредством Информационного штаба межведомственной комиссии, координирующей работы по предотвращению распространения коронавируса нового типа, сформированной в Республике Арцах.
Первый случай заражения коронавирусом в Арцахе был зафиксирован 7 апреля, число зараженных достигло - 3.