Միջպետական և հանրապետական նշանակության ճանապարհներին կատարվում են ընթացիկ սպասարկման աշխատանքներ
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ճանապարհների պահպանման և սպասարկման գարուն-ամառ-աշուն ժամանակաշրջանում (ապրիլի 1-ից մինչև նոյեմբերի 15-ը) ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության «Ճանապարհային դեպարտամենտ» ՊՈԱԿ-ը միջպետական և հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհներին իրականացնում է ընթացիկ ամառային սպասարկման աշխատանքներ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, մասնավորապես, կատարվում են փոսային նորոգման, ճաքալցման, կողնակների լրացման, հարթեցման և վերականգնման, կողային առուների մաքրման, կահավորման, անվտանգության էլեմենտների վերականգնման, նշագծման, ճանապարհների ծածկի, մայթերի, վաքերի աղբից մաքրման աշխատանքներ: Գործընթացն ապահովում է ճանապարհներով բնականոն երթևեկությունը:
«Տեղեկացնենք, որ այս օրերին կապալառու կազմակերպությունները նշված աշխատանքները կազմակերպում են՝ հետևելով պարետի կողմից տրված հրահանգներին և ցուցումներին‚ պահպանելով սահմանված անվտանգ և առողջության համար անվնաս սանիտարահիգիենիկ պայմանները»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

На дорогах межгосударственного и республиканского значения ведутся работы по текущему обслуживанию
В период работ по сохранению и обслуживанию дорог – весно, летом, осенью (с 1 апреля по 15 ноября) ГНКО “Дорожный департамент” Министерства территориального управления и инфраструктур Республики Армения на автодорогах межгосударственного и республиканского значения осуществляет работы по текущему сезонному обслуживанию.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства территориального управления и инфраструктур Армении, в частности, проводятся работы по заполнению ям, ремонту трещин, сглаживанию и восстановлению обочин, очистке боковых водных отводов, восстановлению элементов безопасности, маркировке, очистке покрытия дорог и тротуаров от мусора.
“Сообщаем, что в эти дни подрядные организации организуют указанные работы, следуя инструкциям и указаниям, указаниям коменданта, соблюдая установленные санитарно-гигиенические нормы”, - говорится в сообщении ГНКО.